VELUX Česká republika, s.r.o.

VELUX Česká republika, s.r.o.

Sokolova 1d, 619 00 Brno
+420 531 015 511
+420 531 015 512
info.v-cz@VELUX.com

Rubeška 215/1, 190 00 Prague
Využijte služeb našeho zákaznického centra od pondělí do pátku vždy od 8.00 do 16.30 hod. na telefonním čísle 531 015 511.

Hlavní obrázek
O společnosti VELUX
Společnosti VELUX se neustále snaží o zlepšování životních podmínek v podkroví, které by mělo být plné denního světla a čerstvého vzduchu. Výrobní sortiment společnosti proto tvoří různé typy střešních oken, světlovody, zastiňovací, dekorativní a montážní doplňky a ovládací systémy včetně solárních. VELUX poskytuje rovněž řešení pro ploché střechy.

Název VELUX nese také stejnojmenná skupina výrobních závodů, které se nacházejí v deseti zemích světa, přičemž obchodní zastoupení mají ve více než 40 zemích. Ve skupině pracuje přibližně devět tisíc zaměstnanců, z toho asi tři tisíce přímo v Dánsku, severně od Kodaně ve městě Hřrsholm, kde se také nachází centrála společnosti. Značka VELUX je jednou z nejsilnějších značek na globálním trhu stavebních materiálů a takto označené výrobky se prodávají po celém světě.

Cílem každé firmy ve skupině VELUX je udržet a úspěšně rozvíjet svou činnost a chovat se zodpovědně ke svému okolí a životnímu prostředí. Tím se řídil již v roce 1965 Villum Kann Rasmussen, zakladatel společnosti, který měl svoji vizi tzv. vzorové firmy: Společnost VELUX navrhuje a vyrábí výrobky, které jsou lidem prospěšné. Zároveň se snaží chovat ke svým zákazníkům, dodavatelům, zaměstnacům a akcionářům lépe než ostatní společnosti.

Koncept vzorové firmy je motivací pro všechny zaměstnance skupiny VELUX, kteří vyznávají stejné základní hodnoty: zodpovědné jednání, vzájemný respekt, neustálé zlepšování, podpora místní iniciativy a důslednost při vykonávání všech svých činností. Díky společnému úsilí a těmto zásadám je společnost VELUX stále úspěšná. Kromě toho si dokáže sama financovat svůj další rozvoj a udržovat finanční nezávislost.

Majitelem skupiny VELUX je VKR Holding, který vlastní rodina zakladatele společnosti. Většina akcií holdingu patří různým charitativním nadacím společnosti VELUX. Hospodářské výsledky skupiny VELUX jsou součástí konsolidovaných výsledků holdingu VKR. V roce 2005 byl obrat holdingu VKR 14,2 miliardy dánských korun a zisk před zdaněním činil 2,607 miliardy dánských korun. Podrobnosti naleznete na www.velux.com.

Realizations and projects