VELUX rozšiřuje nabídku světlíků o produkty oceněné Red Dot

Nyní je pro každý projekt s plochou střechou k dispozici ideální světlík.

Publisher
Tisková zpráva
22.06.2022 13:25
VELUX Česká republika, s.r.o.

Společnost VELUX rozšiřuje své portfolio výrobků do plochých střech o designové světlíky s plochým a zaobleným sklem, které jsou ideálním řešením pro obytné budovy. Díky svému elegantnímu a minimalistickému designu oceněnému cenou Red Dot Design Award 2021 nabízejí světlíky VELUX nové generace maximální přísun denního světla a jedinečný výhled: majitelé domů vidí jen sklo a oblohu. S touto novinkou nyní portfolio VELUX nabízí řešení pro každou plochou střechu: světlíky s kopulí bez izolačního zasklení pro nevytápěné budovy, světlíky s kopulí a izolačním zasklením pro obydlené budovy a světlíky s plochým a zaobleným sklem pro milovníky nejmodernějšího designu.

Výrobky jsou už nyní k dispozici v sedmi různých rozměrech od 60 x 60 cm do 120 x 120 cm, ale ještě letos VELUX rozšíří své portfolio o velikosti 150 x 100 cm, 150 x 150 cm a 200 x 100 cm! Nové světlíky jsou určené do střech se sklonem od 0° do 15° a ocení je i montážní firmy, protože se snadno instalují díky předvrtaným otvorům a integrovaným zasouvacím maticím pro snadnou montáž pomocí jeřábu. Navíc zajišťují vynikající zvukovou izolaci – až 42 dB – od vnějšího hluku a izolační dvojsklo či trojsklo s vnitřním vrstveným sklem zvyšuje energetickou účinnost. Mimořádně nízká hodnota U dosahuje v případě dvojskla 0,65 W/m²K u zaobleného skla a 0,75 W/m²K u plochého skla, resp. 0,55 W/m²K a 0,60 W/m²K v případě trojskla. Tyto parametry jsou zárukou vynikající tepelné izolace a snižují potřebu energie na vytápění.

Každý z nových světlíků lze zvolit v neotevíravé, elektrické a od září také v solární variantě. Všechny jsou kompatibilní s širokým spektrem příslušenství pro zvýšení vnitřního komfortu, včetně diskrétně umístěných venkovních markýz proti přehřívání nebo zatemňujících rolet.

V nabídce řešení VELUX do plochých střech si mohou zájemci vybrat také světlíky s kopulí, které poskytují rozptýlené denní světlo, optimální soukromí a kvalitní zvukovou izolaci. Vyznačují se nízkou potřebou údržby a jsou ideální pro nevytápěné průmyslové budovy, jako jsou sklady, garáže nebo menší výrobní haly. Vyšší variantou pro obytné domy jsou světlíky s kopulí a zasklením. Skládají se z kopule a základny s nízkoenergetickým dvojsklem a kvalitní izolací.

Více informací o světlících VELUX nové generace včetně specifikací najdete na www.velux.cz/svetliky-nove-generace.


* Propustnost denního světla v porovnání se světlíky CVP/CFP 6060    

0 comments
add comment

Related articles