Dostavba historické tržnice Mainz

Architekt:
Massimiliano Fuksas , Doriana Fuksas
Fotograf: Adam Mork

Historické centrum Mainz získalo díky avantgardnímu projektu novou budovu, která v kontrastu s nevýraznou poválečnou výstavbou dodala místu kosmopolitní eleganci a ráz velkoměsta. Tento projekt zároveň představuje startovací pole pro budoucí rozvoj města. Rekonstrukce a dostavba historické tržnice pochází z pera významného italského architekta Massimiliana Fuksase.
Ukázal extravagantní formu, netypické materiály a technické inovace – explozi linií a barev. Je to ukázka současné architektury, která představuje respekt k historii bez pádu do historizující rétoriky. Jde o přestavbu historických tržních domů na polyfunkční městský dům. Tato lastura, spletená keramickými pruty v bílé barvě, působí jako schránka, jež obepíná šestipodlažní budovu a vysoké atrium. Padesát centimetrů pod pláštěm z prutů, keramických panelů a skla je betonová konstrukce s velkým počtem střešních oken. V atriu se skleněnou střechou upoutají pozornost tři výrazné sloupy a dva otvory tvaru ledviny mezi třetím a čtvrtým podlažím.
Celý objekt disponuje 14 byty ve vyšších podlažích umístěnými nad obchodní zónou v nižších patrech. Přístup k jednotlivým bytům, z většiny mezonetových, je možný výtahem nebo přes piazzetu na 4. podlaží. V nejvyšších patrech se nacházejí prosvětlené rezidence, jejichž otevřené interiéry charakterizují vytříbené estetické detaily, luxusní materiály a nápaditý design. Celkový dojem umocňují pohledy ze střešních oken VELUX na historické centrum města.

Více informací na reference.evelux.cz
0 comments
add comment

Related articles