James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

Hlavní obrázek

James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

reprezentuje na českém a slovenském trhu společnost James Hardie Group, která je světovým lídrem ve výrobě vláknocementových desek pro fasádní Hardie® obklady. Současné portfolio společnosti tvoří tři silné produktové značky – fermacell®, Hardie® a Aestuver®. Přednosti sádrovláknitých, cementovláknitých desek a podlahových prvků fermacell® - požární bezpečnost, akustika, statika, zdravé bydlení, široký sortiment, obchodní servis, rozsáhlá certifikace a tradice značky – čeští a slovenští architekti i jejich zákazníci znají a využívají je v širokém spektru staveb.

Vláknocementové Hardie® obklady charakterizuje dlouhá životnost a odolnost, silnou stránkou je také vzhled a design fasády s velkým výběrem barev, tvarů a textur. Systémová řešení požární ochrany nabízí protipožární desky Aestuver®.

Fasádní Hardie® obklady z vláknocementu

byly speciálně vyvinuty, aby odolaly všem přírodním vlivům, a přitom neztratily přirozenou krásu. Obklady Hardie® Plank a Hardie® Panel sjednocují výhody vláknocementu, jako stabilita a odolnost vůči povětrnostním vlivům s přirozeným dojmem fasády budovy, která ani v průběhu let neztratí svoji krásu. Díky technologickým inovacím jsou Hardie® produkty výkonnější než jiné fasádní obklady. Panely i plaňky byli vyvinuty tak, aby odolaly vlhkosti i mokru, mrazu i UV záření, jsou bezúdržbové, nehořlavé a nepodléhají plísním. Plaňky Hardie® Plank a panely Hardie® Panel je možné různě instalovat a kombinovat, a vytvářet tak zajímavý a atraktivní vzhled fasády. Vláknocementová deska je k dostání v 21 vysoce kvalitních barvách, díky kterým je možné vytvořit jak moderní nadčasový design, tak i klasickou elegantní fasádu.

Sádrovláknité desky fermacell®

jsou ideálním doplňkem produktového portfolia společnosti James Hardie. První sádrovláknitá deska opustila výrobní linku na počátku 70. let v závodě fermacell® v Münchehofu u Goslaru v Německu. To položilo základ úspěchu značky fermacell®. Vysoce kvalitní, extrémně stabilní deska zásadně změnila celý stavební průmysl sádrokartonových konstrukcí, a značka fermacell® se stala velkou a silnou. V současné době představují sádrovláknité desky fermacell® a desky odolné vůči vodě a povětrnostním vlivům Powerpanel® H2O rychlý a ekonomický koncept pro všechny oblasti vnitřní konstrukce. Průkopnické inovace učinily z fermacell® jednu z nejznámějších stavebních značek a lídra na evropském trhu s vysoce kvalitními sádrovými a cementovými deskami.

REFERENČNÍ PROJEKTY

Materiály a konstrukce s deskami fermacell® a obklady Hardie® v prostorách nové radnice ÚMČ Praha 12

Všechny odbory ÚMČ Praha 12 a veškerá činnost se na podzim 2021 přesunuly do nové radnice, jejíž tři budovy u třídy Generála Šišky v Modřanech evokují podle autorů projektu podobu tří kostek cukru. Na opěrné zdi a exteriérové podhledy nové budovy byly v průběhu výstavby instalovány cementovláknité desky fermacell® Powerpanel H2O a vláknocementové obklady z Hardie® panelů.Obkladové desky a panely James Hardie na fasádě střešní nástavby administrativní budovy ve Studénce

Zajímavou kombinaci fasádních obkladů Hardie® Plank a panelů Hardie® Panel realizovala na fasádě rekonstruované administrativní budovy ve Studénce místní stavební firma Vladimíra Pargače. Autorem projektu stavebních úprav budovy ve Studénce byl Ing. Arch. Martin Jeřábek z Kopřivnice, který navrhl v rámci rekonstrukce realizovat na stávající budově novou střešní nástavbu. A právě její fasádu „zdobí“ vláknocementové obklady a panely James Hardie.

Fasádní panely HardiePanel° na rodinném domě firmy Eko Modular

Zajímavou ukázkou využití panelů Hardie® Panel je velký rodinný dům v Košicích. Jedná se o atypický projekt, který vznikl v koordinaci s investorem a který společnost Eko Modular realizovala z konstrukce PASIV formou dodávky na klíč. Dům je názorným příkladem, že i z modulární dřevostavby lze postavit atypický velký rodinný dům s dispozicí 5+kk v pasivním standardu, s rekuperací, venkovními žaluziemi, chytrým ovládáním a dalšími technickými vychytávkami.

Bungalov z CLT panelů si jeho majitel svépomocí obložil fasádními deskami Hardie® Plank

Investor chtěl původně použít dřevěný obklad ze sibiřského modřínu. Ovšem viděl zásadní problém v údržbě fasády – dům je vysoký a nechtěl jej každé tři roky natírat znovu a znovu. Hledal estetický a současně co nejméně náročný fasádní systém na údržbu a proto zvolil vláknocementové obklady z desek Hardie® Plank.

GALERIE

Hardie® Panel

Bytový dům Weissenthurm, NěmeckoRekonstrukce fasády RoholrosenauRodinné domy s fasádním obkladem Hardie® PanelHardie® Plank

Fasádní obklady Hardie® Plank u rodinných domů - rekonstrukcí i novostavebŘada 21 barev technologie ColourPlusTM je nabízena v hladkém i dřevěném provedení.