Tisíce možností s vláknocementem Hardie®

Vložil
Tisková zpráva
19.06.2023 13:10
James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

Pro architekty přináší nekonečně možností designu. Vláknocemen- tové obklady jsou bezúdržbové, trvanlivé, nehořlavé a se skvělým poměrem cena-výkon. Pro fasádu krásnou jako v první den.


Široké možnosti fasádních obkladů dokládají i zajímavé tuzemské realizace:

Na opěrných zdech a exteriérových podhledech nové budovy Úřadu městské části Praha 12 byly předloni instalovány cementovláknité desky fermacell® Powerpanel H2O a vláknocementové obklady z Hardie® Panelů.

Hardie® Panely v roli fasádního obkladu chrání také konstrukci kiosku a zázemí nově rekonstruovaného areálu Jammertal pod Nuselským mostem.

Zajímavým způsobem zkombinoval fasádní desky Hardie® Plank a panely Hardie® Panel na balkonech nového Domova sociální péče sv. Kateřiny v Bolaticích Ing. arch. David Mokrý.

I tyto tři vybrané reference dokládají, jak široké možnosti řešení podhledů, balkonů a fasád skýtá rodina vláknocementových obkladových materiálů James Hardie. A slovo rodina není náhodné, protože současná nabídka obsahuje kromě panelů Hardie® Panel a desek Hardie® Plank i nové fasádní panely Hardie® Architectural Panel a desky Hardie® VL Plank.

Showroom s Hardie® Panel Bílá

Velkoformátové fasádní panely Hardie® Panel nabízí styl a eleganci

Díky čerstvým, jasným liniím jsou tyto panely chytrou volbou pro stavby, u kterých investor, architekti a realizační firmy hledají optimální spojení designu, trvanlivosti a snadné údržby. Hardie® Panely o velikosti 3050 × 1220 × 8 mm jsou k dispozici v hladké struktuře a v 5 standardních barevných provedeních, případně v jakémkoliv RAL odstínu. Díky čistým liniím a možnosti horizontálního i vertikálního kladení je vláknocementový obklad s Hardie® Panely skvělou volbou i z estetického hlediska.
Rekonstrukce bytového domu, Hardie® Panel, odstíny RAL

Novostavba bytového domu, Hardie® Panel, odstíny RAL

Aber Bay 31, rekreační centrum, Hardie® Panel, odstíny RAL

Špičkový design a vysoká hospodárnost s deskami Hardie® Architectural Panel

S deskami Hardie® Architectural Panel se na trhu objevil produkt, který dokáže kombinovat kvalitní design a vysokou hospodárnost. Tyto nové fasádní obklady z vláknocementu James Hardie lze použít téměř u všech typů budov, a to jak novostaveb, tak i při renovaci fasád. Přesvědčivý poměr ceny a užitné hodnoty zároveň zajišťuje, že se stylový design fasády vyplatí i u nízkopodlažní a vícepodlažní bytové výstavby. Díky dvěma různým povrchům – škrábaný beton a jemný písek – a šesti barvám (sněhově bílá, štěrkově šedá, antracitově šedá, mlhově šedá, břidlicově šedá a také černá) nabízí Hardie® Architectural Panel všechny předpoklady pro nadčasově moderní vzhled fasády.

Distribuční centrum, Hardie® Architectural Panel, Antracitově šedá

Obchodní centrum, Hardie® Architectural Panel, Bílá a Břidlicově šedá

Fasádní obklady Hardie® Plank bodují variabilitou montáže

Desky Hardie® Plank mají formát 3600 × 180 × 8 mm, architekt si spolu s investorem dle vlastních představ, potřeb a preferencí mohou vybrat hladké desky nebo obklad se strukturou dřeva. Dokonale provedené detaily umožňují dekorační profily z vláknocementu nebo z kovu pro zakončení rohů a dveřních nebo okenních konstrukcí. Velký prostor dává i variabilita montáže obkladových desek, ta může probíhat horizontálně (například klasicky jako překládaná fasáda) nebo vertikálně. Struktura dřeva působí přirozeně díky tomu, že se vzor opakuje až na každé 12té plaňce. Obkladové desky Hardie Plank se nejčastěji uplatní jako fasádní obklad rodinných a bytových domů nebo jako prvek designových fasád – římsy, nadstavby, přístavby, garáže…

Stavby pro bydlení s Hardie® Plank

Stylový vzhled s obkladovými deskami Hardie® VL Plank

Nové fasádní desky Hardie® VL Plank jsou k dispozici v přírodním vzhledu dřeva v osmi moderních barvách a tvůrce fasády zaujmou zejména čistým a elegantním vzorem spár.

Hardie® VL Plank na přístavbách rodinných domů


Výhody vláknocementu a produktů James Hardie

Barevná technologie ColourPlus™ zajišťuje dlouhodobou barvostálost a zároveň odolnost materiálu vůči povětrnostním podmínkám. James Hardie nabízí u svých fasádních obkladů Hardie® Plank a Hardie® Panel harmonickou, elegantní barevnou paletu s celkem 21 barvami, rozdělnými do pěti moderních a stylových barevných světů – vybrat si můžete odstíny z teplých, šedých, studených, neutrálních a svěžích barev. Všechny produkty jsou nehořlavé (třída reakce na oheň: A2, s1-d0) a jsou také rezistentní vůči vodě a plísním a odolné vůči trvalým poškozením vodou. Vláknocement je také odolný vůči UV záření i vůči zetlení a kroucení. Jeho vzhled nikdy nevybledne, navíc se nesmršťuje, nepraská a nedeformuje. Tento ekologický stavební materiál je nenáročný na údržbu a díky nízké hmotnosti je snadná i jeho montáž. Společnost James Hardie zdůrazňuje vysokou kvalitu svých obkladových materiálů také poskytnutím 15leté záruky.
0 komentářů
přidat komentář