RD Rýmařov staví v Brně obytný park CUBBE

Vynikající akustické parametry díky podlahovému systému FERMACELL

Vložil
Tisková zpráva
25.05.2009 00:05
James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

Obytné domy v Brně realizuje společnost RD Rýmařov, která standardně používá  sádrovláknité desky FERMACELL k opláštění stěn a příček svých rodinných a bytových domů. V případě bytových domů v Brně-Dolních Heršpicích je pro zajištění špičkové akustiky objektu navíc použit i podlahový systém FERMACELL, tvořený papírovou voštinou (ta funguje jako „bednění“ pro podlahový zásyp), podlahovým zásypem a podlahovými prvky FERMACELL. Celý podlahový systém (včetně voštiny) má výšku pouhých 6 cm a plošnou hmotnost 90 kg/m², hladina kročejového hluku se však díky němu zredukuje až o 34 dB. Současně se snížením kročejového hluku  se díky systému FERMACELL zvyšuje vzduchová neprůzvučnost podlahy.

Velkou výhodou je především rychlost výstavby, která je u prefabrikovaných staveb samozřejmostí, stejně tak jako výborné tepelně-izolační vlastnosti. Přízemí bytových domů s garážemi a sklepními kójemi bude provedeno zděnou technologií s použitím bloků POROTHERM tl. 365 mm se zateplovacím systémem. Objekt je zastřešen plochou střechou s vnitřním odvodněním.

Kapacita 1. etapy je 10 shodně řešených bytových domů. V každém domě je umístěno 11 nebo 12 bytů, což zaručuje dostatek soukromí. Výsledně bude v 1. etapě 118 bytů. V přízemí každého bytového domu jsou navrženy sklepní kóje o velikosti 5 m² pro každý byt a 6 garáží, každá o velikosti 17 m² se samostatným vjezdem z ulice, uzavřena sekčními garážovými vraty. V prvním až třetím patře jsou umístěny jednotlivé bytové jednotky s dispozicí 1+kk až 4+kk. Na každém patře jsou max. 4 byty, každý s balkonem o velikosti 3,2 m². Vstup do domu je řešen jako bezbariérový, avšak domy nejsou vybaveny výtahem.

Nízkopodlažní bytové domy s moderním architektonickým řešením s maximálně 12 byty v jednom domě zaručují dostatek soukromí, těsné sousedství nákupního centra nabízí příjemné nakupování. Noví obyvatelé ocení dostupnost do centra i snadné opuštění města díky blízkosti dálnice D1 a D2.

Na stránkách www.fermacell.cz je podrobně zmapován celý postup výstavby bytových domů v Brně. Stavba byla zahájena 6. října loňského roku, do ledna 2009 byla realizována základová deska a první nadzemní podlaží. 12. ledna byla zahájena montáž nadzemních podlaží a zatímco se v průběhu měsíce u nových domů začínaly budovat základové desky či končila výstavba prvního zděného nadzemního podlaží, u prvních objektů byly už vidět tři podlaží na bázi montované dřevostavby. 6. února se u jednoho z domů začalo s montáží bytových jednotek, na dalším byla o deset dnů později dokončena hrubá stavba. U dříve zahájených staveb už probíhaly práce v interiéru. Začalo se i s pokládkou podlahových voštin FERMACELL pro zlepšení akustické izolace podlah v objektu. 9.března stálo už devět z deseti domů 1. etapy. Montáž posledního desátého domu pak proběhla v dalších březnových dnech. Ještě před velikonocemi tak byla v Brně-Horních Heršpicích dokončena hrubá stavba všech 10 domů 1.etapy. Při té příležitosti byla samozřejmě v areálu uspořádána malá oslava. Zanedlouho zmizelo i venkovní lešení a práce se přesunuly do interiéru. A o měsíc později, tedy na konci dubna? Fasáda domu dostává definitivní podobu, jsou montovány balkony a dřevěné prvky. Další postup prací bude opět představen na stránkách www.fermacell.cz v sekci Aktuality.

Související články