Moduly s materiály Fermacell základem sportovního centra a rodinných domů

Vložil
Tisková zpráva
13.10.2009 09:15
James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

Moderní modulová výstavba se uplatňuje jak ve veřejné sféře, ale i v oblasti rodinných domů. Potvrzuje to ostatně i nová stavba Sportovní akademie v Praze 4, realizovaná s moduly firmy FAGUS Slušovice či výstavba pěti rodinných domů v areálu „Švabinského zahrad“ na kraji Olomouce, které realizuje společnost UNIKO Zlín, a.s.

Nová stavba Sportovní akademie se v areálu Eltodo Novodvorská na Praze 4 otevřela teprve nedávno a výraznou mírou se na ní podílely i moduly z produkce firmy Fagus Slušovice. Sportovní, relaxační a společenské centrum DOMYNO funguje už od roku 2001, letos však došlo k zásadním proměnám celého areálu. DOMYNO je s plochou přes 3 tisíce m² jedním z našich největších zařízení - zvenku docela nenápadná stavba na pražském sídlišti Novodvorská zaujme nepochybně svým pojetím. Architektonicky je totiž vyřešeno tak, že jen s velkou dávkou fantazie v něm budete hledat původní osmnáctimetrové kanceláře. Vzdušné, světlé a barevně působivé prostory nabízejí špičkově vybavené prostory pro sport, relaxaci i společenské akce.

Sportovci, ale nejen oni, mají nyní k dispozici moderní klimatizovaný sál, čtyři antukové tenisové kurty, hřiště s bílým pískem pro plážový volejbal, umělou ledovou plochu pro tréninky hokejistů a krasobruslařů, sportoviště pro individuální trénink, nové šatny, sprchy, samozřejmostí je posilovna, spinning, solárium, sauna, masáže, kadeřnictví, kosmetika, manikúra a pedikúra. Součástí Sportovní akademie je také restaurace s dvacetimetrovým barem se zajímavou nabídkou pro pořádání různých sportovních i společenských akcí.

Rychlost a variabilita výstavby z kontejnerových modulů „MADE IN FAGUS“ se i tady plně osvědčila. A jako i na dalších realizacích této slušovické firmy jsou i na Sportovní adakemii Domyno použity sádrovláknité desky FERMACELL – konkrétně tady jsou na stěnách a stropech. Podle Martina Tomšů z firmy FAGUS jsou důvodem dlouhodobé úspěšné spolupráce jak vlastnosti desek, tak i zákaznická podpora ze strany firmy Fermacell: „Modulová výstavba se u našich klientů uplatňuje díky výhodám jako jsou výstavba na klíč během krátké doby v dohodnutém termínu za výhodnou pevnou cenu, individuálnímu řešení a využití ověřených a certifikovaných materiálů. Těmto kritériím materiály FERMACELL plně vyhovují, navíc je zastupují kompetentní a spolehliví lidé.“

Na stěnách a podlahách rodinných domů na kraji Olomouce jsou použity sádrovláknité materiály Fermacell, konkrétně desky Fermacell, Fermacell EE a Fermacell Powerpanel SE. Podle obchodního ředitele firmy UNIKO Zlín Pavla Šikla jsou materiály Fermacell pro modulovou výstavbu velmi výhodné: „S materiály Fermacell máme dostatek zkušeností a v oblasti suché montáže je to z hlediska parametrů, certifikátů, obchodních podmínek a servisu ze strany výrobce skutečně prémiový materiál, který splňuje nejvyšší nároky na současné stavby.“

Domy budou dvoupodlažní s ocelovou konstrukcí, sendvičovým plášťem se zateplením a omítkou a pultovou střechou s mírným sklonem. Vnitřní prostory budou variabilní, se schodištěm a budou propojeny s prostory se zahradou. Obytnou plochu o velikosti cca 94 m² bude tvořit kuchyně s jídelnou, obývací pokoj a tři ložnice. Součástí bude obytná terasa a odstavné stání pro jeden automobil na ploše při vstupech do domů a pozemek 231–261 m².
Zde realizovaný typ rodinných domů získal l. cenu v soutěžní přehlídce "Nový domov", kterou pravidelně vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj s cílem ocenit stavby s vynikajícími parametry v oblastech jako jsou úroveň architektonického řešení stavby, konstrukční řešení, umístění stavby v daném prostředí, využití pozemku, parkování, garáže, provedení stavby a ekonomická a energetická náročnost stavby. Nízké náklady na energie jsou silnou stránkou domů od firmy UNIKO. Rodinné domy v Olomouci jsou konstruovány jako energeticky úsporné (náklady na topení cca 8.600,- Kč/ročně) s nízkými udržovacími náklady.

Související články