Showroom v Lipsku postavila společnost Vesper Frames s materiály FERMACELL

Vložil
Tisková zpráva
03.09.2012 08:00
James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

Ve východní části Lipska, v městské části Sommerfeld, kousek od šestiproudé dálnice A14 z Drážďan do Hannoveru, vyrostl na jaře 2012 nový dvoupodlažní showroom společnosti ImHolz GmbH. ImHolz Lipsko patří do mezinárodní sítě rakouské rodinné firmy JAF HOLZ, specializované na dodávky velkoplošných materiálů, řeziva a dýh a nové reprezentativní prostory realizovala s materiály FERMACELL podle návrhu ing. Michala Šopíka firma VESPER FRAMES z Rýmařova.

Objekt na Herzberger Strasse 3-5 byl dokončen v létě 2012 a vznikl díky dlouholeté spolupráci pana Leo Stopfera, architekta firmy JAF HOLZ a ing. Michala Šopíka, majitele společnosti VESPER FRAMES. A při jejich společných pracovních cestách po Rakousku vzniklo i zadání pro architektonickou studii nového showroomu pobočky JAF HOLZ v Lipsku.

Základním požadavkem bylo vytvořit industriální architekturu s lidskou tváří, tedy navrhnout budovu s industriálním charakterem, ale současně ji přiblížit lidem, kteří se kolem ní pohybují nebo do ní vstupují či v ní pracují. Hlavním motivem budovy je vstupní portál, který evokuje otevřenou náruč a láká návštěvníky ke vstupu. Vnitřní prostor showroomu je variabilní, jeho součástí je otevřená dispozice, která je schopna reagovat na požadavky, které budou na prostory v průběhu užívání kladeny. 

Materiál objektu tvoří z velké části dřevěné masivní pohledové desky, doplněné o sádrovláknité materiály FERMACELL. Expertní tým společnosti Fermacell se podílel i na koncepci protipožární ochrany konstrukce budovy. Na realizaci se tak podíleli pracovníci tří společností - VESPER FRAMES, která připravila architektonický návrh a prováděcí dokumentaci a realizovala i autorský dozor), AGROP NOVA (dodavatel dřevěných pohledových desek) a FERMACELL (sádrovláknité materiály a technická podpora při řešení konceptu požární ochrany).

Doba přípravy projektové dokumentace zabrala cca tři týdny. Stavba se zastavěnou plochou 138 m² byla dokončena v průběhu několika dnů a investor si ji převzal v dubnu 2012. "Showroom firmy ImHolz je přesně tím typem objektů, které rádi řešíme a které jsou naší silnou stránkou. I realizace v Lipsku potvrzuje, že individuálně projektovaný a architektonicky zdařilý objekt se dá realizovat systémovým a certifikovaným řešením veškerých detailů, navíc v poměrně krátkém čase a za dostupnou cenu.", uvedl ing. Petr Novák ze společnosti Vesper Frames.
0 komentářů
přidat komentář

Související články