Originální kombinace dřevostavby a modulární výstavby roste <nobr>v Tuchlovicích</nobr>

Vložil
Tisková zpráva
02.09.2011 14:00
James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

Systém Box House originálně (systém je chráněn mezinárodním užitným vzorem) kombinuje princip dřevostavby a modulární výstavby. Touto technikou stavebního systému se v České republice zabývá stavební firma MERA TRADE a její tým designéru Sense of living. Na rodinných domech, realizovaných systémem Box House, se široce uplatňují sádrovláknité materiály FERMACELL - desky FERMACELL tl. 10 mm jsou použity na stropech, příčky jsou opláštěny deskami FERMACELL 12,5 mm a FERMACELL VAPOR, podlahy jsou ze systému FERMACELL EE 25.

Box House představuje novou možnost výstavby nízkoenergetického domu, sestaveného z modulů - boxů, jež jsou zhotoveny v továrně a jsou spojovány k sobě tak, aby tvořily nosnou obvodovou konstrukci stavby. Moduly/boxy jsou tvořeny dřevěnými a ocelovými prvky a základní rozměr takovéhoto modulu je 800x600x3000 mm. Výhodou systému je, že se stavbou obvodových vnitřních stěn lze rovnou tvořit interiér domu v podobě vestavěného nábytku.

Jednotlivé boxy jsou kotveny na železobetonový základ a investor je může ponechat uzavřené nebo si je může otevřít a využít k rozmístění interiérových prvků, úložných prostorů apod.. Interiér následně může měnit a přizpůsobovat vyklápěním či vysouváním vystavěného nábytku dle měnících se potřeb. Systém má řadu dalších výhod - domy jsou obvykle bezbariérové, odpadají stavební "mokré!" práce a celková doba výstavby je kratší než u klasického rodinného domu. Dům Box House je možné okamžitě obývat a interiér si investor může utvářet dle libosti a dle měnících se potřeb. Domy z tohoto systému jsou nízkoenergetické, na přání klienta je lze realizovat také ve standardu pasivních objektů.
Samozřejmostí je použití ekologických materiálů, plnění současných tepelně technických požadavků (jako izolant jsou ve stěnách použity foukané celulózové izolace ISOCELL) a výjimečná požární odolnost.

Z realizací Mera Trade a týmu designéru Sense of living je patrné, že důraz je kladen na kvalitní architekturu, design a zpracování domů. I u nyní dokončovaných rodinných domů v Tuchlovicích se na malém prostoru zastavěné plochy domu podařilo uskutečnit velkorysé dispoziční uspořádání. V části domu je otevřený prostor obytné části spojený s kuchyňskou linkou a jídelnou a součástí tohoto prostoru jsou v rámci konstrukčního systému Box House uloženy všechny potřebné součásti - vysoké spotřebiče kuchyňské linky, knihovna s TV-setem a úložné prostory k jídelně. Další část domu slouží jakou soukromá část s ložnicemi a koupelnou, v zadní části jsou situovány dva dětské pokoje s přístupem do společné koupelny. V interiéru pokojů jsou zakomponovány boxy, které slouží jako úložné prostory a nika pro psací stůl. Dům obsahuje i technickou místnost s veškerým technickým zázemím včetně prostoru pro praní a sušení prádla. Díky systému Box House a navrženému uspořádání bylo dosaženo vysokého standardu bydlení na ploše 130m².
0 komentářů
přidat komentář

Související články