Nový softwarový nástroj pro navrhování podlah FERMACELL

Vložil
Tisková zpráva
29.10.2009 00:05
James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

Pro investory, projektanty, architekty, zpracovatelé a montážníky či výrobce dřevostaveb připravila společnost FERMACELL zcela novou a unikátní pomůcku pro navrhování podlah FERMACELL. Na webových stránkách www.podlahy-navrhovani.cz je možné po přihlášení a definování skladby podlahy, izolací, podlahových prvků a podlahové krytiny snadno a rychle vypočítat návrh vhodné konstrukce s podlahovými prvky FERMACELL včetně kalkulace spotřeby materiálu.


Výhodou nového sofwarového nástroje, určeného jak laikům, tak i odborníkům, je jednoduchý a rychlý návrh podlah, jistota výběru vhodné konstrukce bez jakéhokoliv rizika a komplexnost řešení. Návštěvník webových stránek musí na začátku definovat skladbu podlahy – tedy oblast použití dle zatížení (zde je možno vybrat od obytných prostorů až po administrativní prostory, koncertní sály, divadla a další), výběr podkladu (k dispozici jsou nejčastější typy konstrukcí – např. masivní strop, dřevěný trámový strop...) a výběr charakteru podkladu (v této části se definuje rovinnost podkladu). V části věnované izolacím a podlahovým prvkům software nabídne volbu parametrů dodatečného výškového vyrovnání, úroveň požární odolnosti, akustiky a výběr izolačního materiálu. Třetí kapitola je věnována podlahovým krytinám a návštěvník stránek v ní určí typ ochrany proti vlhkosti, podlahové topení a podlahovou krytinu.

V průběhu celého procesu se na pravé straně  obrazovky objevuje v řezu celá skladba konstrukce podlahy.  Po stisknutí tlačítka „SPOČÍTAT“ následuje kalkulace spotřeby materiálu v závislosti na ploše podlahy.

> www.podlahy-navrhovani.cz

Související články