Projekt „rostoucích domů“ BydleniDnes byl k vidění na veletrhu Dřevostavby 2011

Vložil
Tisková zpráva
07.03.2011 19:00
James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

Společnost VESPER FRAMES z Rýmařova představila na veletrhu Dřevostavby (24. – 27.2.2011) v Praze na expozici 4C14 svůj projekt BydleniDnes, který nabízí investorům tzv. „rostoucí domy“, tedy možnost bydlet v souladu s nejaktuálnějšími požadavky na moderní bydlení (nadčasové, zdravé a energeticky úsporné) a současně vždy volit takové bydlení, které odpovídá aktuálním potřebám a možnostem jednotlivce či rodiny. Projekt nabízí tři vzájemně kompatibilní moduly – 1+kk, 2+kk a 3+kk, přičemž dům může růst nebo se naopak zmenšovat podle potřeb investora. Na podlahách, stropech a volitelně i na obvodových či interiérových stěnách modulů jsou použity sádrovláknité desky FERMACELL.

Základem konstrukčního systému obvodových stěn je masivní dřevěná stěna s dřevovláknitou izolací, difúzně otevřenou hydroizolační vrstvou a kontaktním difúzně otevřeným kontaktním fasádním systémem, vnější povrch fasády je variabilní a mohou jej tvořit dřevěný obklad (vertikální nebo horizontální), stěrková omítka na systémové desce nebo eternitové fasádní desky.

Projekt je výsledkem týmové spolupráce atelieru LABOR13 s.r.o. z Prahy, inženýrské projektové kanceláře B2K design s.r.o Praha a společnosti VESPER FRAMES, specialisty na projekci, přípravu, výrobu komponent a realizaci dřevostaveb. Podle ing. Michala Šopíka, majitele společnosti VESPER FRAMES, nabízí projekt BydleniDnes zamyšlení nad volbou mezi tím, jak bychom rádi bydleli, tj. na jedné straně naším přáním, a na druhé straně nad zvážením, co si opravdu můžeme dovolit – tedy naší skutečnou potřebou. „Luxus, nebo střídmost? Nadměrnost, nebo účelnost? Neuvážené rozhodnutí, nebo jasná investice? Náš projekt je skutečným řešením žhavé otázky kvalitního a účelného bydlení - bydlení v konturách moderního stylu architektury s důrazem na kvalitu a komfort vnitřního prostředí, energetickou šetrnost, minimalizaci provozních nákladů a vložených investic.“, uvedl Michal Šopík.

Jste „single“ a vaše investice jsou omezené? Investujte rozumně, střídmě a to rovnou do vaší nemovitosti - modul 1+kk je dostupný již od 375.000 Kč. Čekáte rodinu a potřebujete rychle rozšířit vaše zázemí? Není nic jednoduššího než si objednat dětský pokoj či pracovnu nebo rozšířit koupelnu- modul 2+kk se dá pořídit od 820.000 Kč. Jste aktivní senior a váš velký dům je již nad vaši trpělivost? Sestavte si svůj vlastní nový dům 3+KK (pro případ, že k Vám přijedou vnoučata na víkend) a zbylé finance zhodnoťte jiným způsobem. Největší modul projektu BydleniDnes koupíte již od 980.000 Kč!
0 komentářů
přidat komentář

Související články