Nový Ski servis v obci Pstruží postavila ve velmi krátké době firma RD Rýmařov

Na stěnách a podlahách jsou použity sádrovláknité desky fermacell

Vložil
Tisková zpráva
07.04.2014 07:00
James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

V říjnu 2012 započala výstavba dlouho očekávaného lyžařského areálu Plešivec v Krušných horách. Areál vznikl na "zelené louce" a jeho první návštěvníky přivítal investor a provozovatel, firma HR Agency s.r.o., v prosinci roku 2013. Od listopadu do prosince loňského roku se na výstavbě podílela i společnost RD Rýmařov, která v obci Pstruží u Merklína (okres Karlovy Vary) postavila nový Ski servis.
 
Výstavba lyžařského areálu Plešivec představovala ojedinělý projekt v Evropě budovaného lyžařského areálu a celá výstavba byla rozdělena do tří etap. První etapu pro investora dodávalo sdružení Strabag a.s. - Leitner Group, které vyhrálo výběrové řízení.
 
První etapa zahrnovala stavbu tří lanových drah, sjezdových tratí se zasněžováním, čerpací stanice a chladících věží, osvětlení sjezdovek, vybudování parkovišť v obci Pstruží, sociálního zařízení, odbavovacího a informačního systému. V rámci druhé etapy se stavěly další sjezdové tratě, vybudoval se lyžařský a dětský park včetně pohyblivých chodníků a vleků. V katastru obce Pstruží vyrostla další parkoviště a zázemí s půjčovnou a profesionálním servisem lyží a snowboardů. Obě etapy byly dokončeny v prosinci 2013. Třetí, poslední etapa bude dokončena v průběhu léta 2014. Nový Skiareál Plešivec je nejmladším a jedním z nejhezčích skiareálů v ČR. Návštěvníkům díky moderním technologiím nabízí umělé zasněžování, rychlé a komfortní lanovky, přes 10km sjezdovek, skiservis, lyžařskou školu a dobrá občerstvení po celém areálu.
 
Nový Ski servis od RD Rýmařov leží na úpatí vrchu Plešivec v nadmořské výšce 708 m n.m. a jeho autorem je Ing. arch. Břetislav Kubíček a projektant Michal Jung z Karlových Varů. Stavba se zastavěnou plochou 370 m² byla postavena v průběhu listopadu a prosince 2013 za 12 mil. Kč a novému lyžařskému areálu slouží jako servis, půjčovna a zázemí pro ski školu. Součástí objektu je pokladna a toalety pro návštěvnickou veřejnost. Z pohledu použitých stavebních materiálů představuje budova kombinaci betonové spodní stavby, ocelového skeletu a dřeva. Střecha ski servisu je pultová s minimálním sklonem a přesahy na všech stranách. Stavba s jedním nadzemním podlažím je dispozičně členěna na tři části:
- prostor ski servisu, který funguje jako velkoprostorová hala s jednotlivými odděleními, jedinou uzavřenou částí je servisní dílna, za kterou se nachází místnosti technického zázemí budovy,
- prostor pokladen a zázemí zaměstnanců, přístupný přes ski servis,.
- prostor toalet pro návštěvníky včetně WC pro invalidy.
Objekt je bezbariérový a umožňuje uvnitř pohyb osob ZTP bez jakýchkoliv omezení.
Sádrovláknité materiály fermacell jsou v novém Ski servisu použity na podlahách i stěnách objektu.

Struktura podlahy:
podlahová krytina - linoleová podlaha Forbo nebo koberec
(v prodejně)
~ 5 mm
sádrovláknitá deska Fermacell Powerpanel H2O 12,5 mm
sádrovláknitý podlahový prvek Fermacell 2E22 25 mm
vyrovnávací podsyp Fermacell 20 mm
podlahový polystyren (EPS DEO 200kPa) 100 mm
ŽB deska (vyztuženo kari sítí Q335 při spodním i horním
povrchu s krytím 35 mm)
160 mm
geotextilie
izolace 2 × SBS modifikovaný pás 8 mm
podkl. bet. mazanina C16/20 (XC1) 50 mm
PE - fólie
plošně hutněný podsyp - dle statického výpočtu hutněný 300 mm

Kombinace podlahových prvků Fermacell 2E 22 a 15 mm cementovláknité desky fermacell Powerpanel H2O byla zvolena pro vysokou odolnost cementovláknitých desek fermacell proti vlhkosti - vodě a sněhu na podlaze skiservisu se jednoduše není možné vyhnout. Pro odvedení vody jsou v podlaze umístěny čtyři odtokové systémy fermacell Powerpanel TE o rozměru 1000 x 1000 mm.

Struktura stěny (z exteriéru do interiéru):
dřevěné obložení 25 mm
provětrávaná mezera 25 mm
difuzní fasádní membrána DuPont Tyvek UV Facade 1 mm
rošt s minerální izolací 60 mm
sádrovláknitá deska Fermacell 15 mm
nosný rám + minerální izolace 120 mm
parotěsná folie 1 mm
rošt (instalační dutina)
60 mm
sádrovláknitá deska Fermacell 15 mm
obklad nebo malba
0 komentářů
přidat komentář

Související články