Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Počernická 272/96, 108 03 Praha
+420 296 411 777
+420 296 411 790
info@rigips.cz

Centrum technické podpory,
+420 296 411 800
+420 724 600 800
ctp@rigips.cz
Hlavní obrázek
Rigips je významný výrobce a dodavatel sádrokartonových a sádrovláknitých systémů, sádrových omítek a malířských stěrek Rimano. V České republice má dvacetiletou tradici. Výrobní závod na sádrokarton v Horních Počaplech se již více než 6 let intenzivně věnuje programu zlepšování WCM (World Class Manufacturing). Získání bronzového ocenění v rámci tohoto programu mu zajistilo oficiální vstup do společnosti závodů se světovou úrovní výroby.
V roce 2010 byl Rigips přijat do Saint-Gobain Klubu milionářů za 1 milion odpracovaných hodin bez úrazu.
V roce 2011 vyrobil největší sádrokartonovou desku na světě a získal certifikát Guinness World Records.
Díky své příslušnosti ke koncernu Saint-Gobain, který ročně vyčleňuje cca 345 mil. eur na výzkum a vývoj, využívá Rigips know-how z celého světa. Společnost  je certifikována pro systém managementu jakosti dle EN ISO 9001:2008 a EN ISO 14001:2004.

Společnost Rigips nabízí nejen dlouholetou praxí prověřený stavební materiál, ale také dokonalý stavební systém. Všechny produkty prvotřídní kvality - od sádrokartonových systémů po jemné omítky a stěrky pro interiéry - jsou vyrobeny z ekologicky nezávadných přírodních surovin. Jsou plně recyklovatelné a ani jako odpad nezatěžují životní prostředí.

Všechny moderní výrobní závody splňují nejpřísnější normy na ochranu životního prostředí a bezpečnosti práce. Výrobní kapacita závodů je plně vytížena. Významná část výroby je určena pro domácí trh, avšak přibližně 1/4 výroby směřuje na export - především do zemí střední a jihovýchodní Evropy.

Realizace a projekty

Novostavba kancelářských prostor spol. Monster v Praze

Realizace: Růžička s.r.o., Praha
Architekt: Architekti CCA, s.r.o., Ing. arch. J. Šaňáková,Ing. arch. S. Candráková, Ing. arch. M. Capák

K vytvoření kancelářských prostor v moderním, architektonicky ojedinělém, komerčním objektu posloužily systémy suché vnitřní výstavby Rigips. A architekt si s nimi opravdu vyhrál. Pomocí atypických příček a samostatně stojících předělů ze sádrokartonu rozčlenil rozlehlý neosobní open-space office na menší, útulnější celky. Sádrokartonovými konstrukcemi Riflex olemoval ostrůvky zasedacích místností, v nichž bychom rovné a pravoúhlé stěny hledali marně. Syté pastelové barvy a neúprosné nasvícení by na zaoblených konstrukcích odhalily sebemenší nepřesnost, a proto byli povoláni ti nejzručnější sádrokartonáři. Kombinací zvukově pohltivých a odrazivých kazet Casoprano bylo dosaženo vynikající akustické pohody i v tak rozlehlém prostoru, jako je tento. Svěšené sádrokartonové podhledy, které svým tvarem kopírují příčky, předěly i barevně členěnou podlahu, v sobě skrývají nezbytné osvětlení.

Realizace získala 1. místo v soutěži Saint – Gobain Gypsum Trophy 2008


Revitalizace restaurace Větruše v Ústí nad Labem

Realizace: North stav a.s., Ústí nad Labem
Architekt: Archateliér 2000, a.s., Ing. arch. Jana Kallmünzerová

Vyhlídková restaurace na zámečku Větruše, který se tyčí nedaleko centra města, je nejen vyhledávaným cílem turistů, ale i dominantou celého Ústecka. Revitalizace interiéru příjemné restaurace Zlatopramen byla provedena pomocí konstrukcí suché vnitřní výstavby Rigips. Ohebné desky Riflex posloužily k vytvoření křížové klenby pod stávajícím rovným stropem. Ta spolu s obloukovými okny pomáhá navodit dobovou atmosféru zámečku. Absolutně neznatelný přechod sádrokartonové klenby na obvodové stěny historického objektu a její precizní návaznost na sloupy svědčí o mistrovsky odvedené práci montážních pracovníků sádrokartonářské firmy. Pojetí interiéru restaurace, služby a skloubení všech stavebních detailů vytváří celek, který je důkazem vysokého standardu a přináší vše, co od restaurace tohoto charakteru můžeme očekávat.

Realizace získala 2. místo v soutěži Saint – Gobain Gypsum Trophy 2008


Přestavba nevyužitých prostor na obchod spol. Artěl v Praze

Realizace: B&V GIPS CZ s.r.o., Lanškroun
Architekt: Ing. arch. Petr Václavek, Věra Korandová

Prodejní galerie skla českoamerické firmy Artěl v Praze na Starém Městě vznikla rekonstrukcí nevyužitých komerčních prostor hotelu Zlatý Anděl. Působivé návrhy tohoto reprezentačního interiéru pomohly převést do praxe sádrokartonové systémy, z nichž byly vybudovány předstěny s elegantními nikami a integrovaným halogenovým osvětlením. Tyto malé poličky s atypickými klenbami, jejichž hrany vyztužují speciální ohebné profily, se staly prověrkou zručnosti pracovníků realizační firmy. Barevné řešení sádrokartonového podhledu a příček využívá tmavých odstínů, které spolu se světlem vrženým podél ploch klade vysoké nároky na kvalitu provedení. Umělecké předměty budou vystaveny v prosklených vitrínách, u jejichž vybudování sádrokarton taktéž asistoval. Originální použití sádrokartonu a jeho precizní zpracování je tu samo o sobě uměleckým dílem.

Realizace získala 3. místo v soutěži Saint – Gobain Gypsum Trophy 2008


Přestavba interiéru interhotelu Voroněž v Brně

Realizace: GipsCon, s.r.o., Brno
Architekt: ak. arch. Václav Hejna, ak. arch. Václav Hodan, ak. arch. Martin Vrátník, Ing. Lukáš Srch, Ing. arch. Pavel Rada

Interiéry brněnského interhotelu Voroněž již dlouho nevyhovovaly představám a požadavkům moderního hotelu, hojně navštěvovaného převážně business klientelou, a proto byl podroben rozsáhlé rekonstrukci. K přestavbě reprezentativních společných prostor, jako jsou recepce, restaurace či bar, byly přizvány systémy suché vnitřní výstavby Rigips.
V restauraci je proveden rovný sádrokartonový podhled se zapuštěnými bodovkami, který dává vyniknout mohutným osmiúhelníkovým světelným tělesům. Několikastupňové odskoky podhledů nad schodištěm lemují zajímavé světelné rampy. Zrak každého návštěvníka baru zajisté přitáhne svěšený obloukový podhled,jehož precizně provedené obloukové zakončení hran podtrhuje zajímavé nasvícení. Kvalitu odvedené práce realizační firmy jistě ocení i návštěvníci mezinárodních veletrhů z celého světa.

Realizace získala cenu veřejnosti v soutěži Saint – Gobain Gypsum Trophy 2008

Obchodní dům Dvořák, Tábor

Realizace: ATIZ, spol. s r.o., Jesenice u Prahy
Architekt: Karel Dvořák, a.s., Ing. Jan Procházka

Interiér nové části obchodního domu – to je přehlídka sádrokartonových konstrukcí Rigips. Ty zde nebyly použity pouze k výstavbě dělicích příček a podhledů, ale posloužily i k vybudování zajímavých dekorativně funkčních prvků jako např. zkušební kabinky, samostatně stojící reklamní stěny či zajímavě řešené „zástěny“ prodejního pultu. Sádrokartonové podhledy chodeb zdobí svěšené rampy se zabudovaným osvětlením, které kromě dekorativní funkce plní také funkci ochrannou - v případě požáru bude skrze tyto rampy odváděn kouř.

Realizace získala cenu BPB Trophy 2006 - 1. místo kategorie „Systémy suché vnitřní výstavby“


Akademie výtvarných umění, Praha

Realizace: VIMAT, s.r.o., Praha
Architekt: JIRAN-KOHOUT architekti, s.r.o., Zdeněk Jiran

Rekonstrukce historického objektu školy.
Rekonstrukce historického objektu mnohdy přináší netradiční a nestandardní požadavky a problémy. Nejinak tomu bylo i při modernizaci objektu AVU v Praze. Už jenom realizace opláštění stěn 25 m vysokého válcového prostoru pro vřetenové ocelové schodiště postavila před realizační firmu nesnadný úkol. Skvěle provedené detaily loubí v hale si nezadají se štukatérským mistrovstvím původních stavitelů. Potom již uživatele či návštěvníka vlastně ani nepřekvapí precizní provedení osvětlovacích ramp v technickém zázemí ateliérů či hladké křivky hran oválných světlíků v podkroví. Konečný vzhled dokonale provedeného díla pak dokazuje perfektní zvládnutí sádrokartonářského řemesla.

Realizace získala cenu BPB Trophy 2006 - 2. místo kategorie „Systémy suché vnitřní výstavby“


Sazka Arena, Praha

Realizace: ALLEGRO, s.r.o., Černošice
Architekt: ATIP, a.s., Ing. Arch. Martin Vokatý

Novostavba sportovně společenského centra.
Výstavbou tohoto centra získala Praha jedno z nejmodernějších evropských sportovních a společenských center. Při montážních pracích suché vnitřní výstavby byly prováděny jak klasické konstrukce – dělicí stěny, obklady betonových konstrukcí, kazetové podhledy, tak i vzhledem k jedinečnosti celého díla konstrukce netypické, které se rodily přímo na stavbě, jako např. obloukové konstrukce, světelné rampy, několikanásobné odskoky v podhledech či speciální akustické konstrukce. Na této stavbě byly poprvé v ČR instalovány samonosné rozebíratelné protipožární sádrokartonové lamely o rozměru 300 x 3 500 mm. Na stavbě byly použity běžné sádrokartonové desky, ale i sádrovláknité desky Riflex a Ridurit, podlahy Rigiplan a své uplatnění si zde našly i akustické děrované podhledy Rigiton.

Realizace získala cenu BPB Trophy 2006 - 2. místo kategorie „Systémy suché vnitřní výstavby“ a 1. místo kategorie „Inovativní řešení v suché vnitřní výstavbě“


Hotel Gomel, České Budějovice

Realizace: Falco - Beta, s.r.o., České Budějovice
Architekt: Atelier K.I.M., Arch. Zdeněk Kužela

Přestavba recepce a baru hotelu.
Při přestavbě reprezentativních prostor hotelu dostal sádrokarton slovo hlavně u podhledů. Kombinací klasického sádrokartonového podhledu s velkoplošnými akustickými deskami Gyptone vznikl zajímavý podhled, který upoutá každého příchozího. Výsledný efekt by nebyl dokonalý bez perfektního řemeslného zpracování. Vstupní hale dominuje kruhový stropní sádrokartonový prvek citlivě zasazený do perforovaného podhledu a ozdobený netradičním lustrem. Recepci uzavírá stupňovitě odsazený sádrokartonový podhled. Řemeslnou vyspělost a zručnost montážních pracovníků dokazuje i netradiční, složitá, novodobě pojatá hlavice sloupu ve vstupní hale.

Realizace získala cenu BPB Trophy 2006 - 2. místo kategorie „Systémy suché vnitřní výstavby“ a Zvláštní ocenění v subkategorii „Zajímavě řešený podhled“


Živnostenská Banka, Brno

Realizace: GipsCon, s.r.o., Brno
Architekt: C.H.S. Praha s.r.o.,
Ing. Arch. Jaroslav Sixta


Vybudování banky v historickém činžovním domě.
Banka se nachází v přízemní části činžovního domu v historickém centru Brna. Protože zde šlo o vestavbu pobočky do historického domu, bylo nutné efektně skloubit moderní prostory banky s historickou fasádou. Jako v každé jiné i v této bance se nachází trezory, které je nutno chránit. Tuto funkci na jedničku s hvězdičkou splnily bezpečnostní sádrokartonové konstrukce Rigips, které se mimo jiné pyšní certifikátem pro bezpečnostní třídu BT3. Tato pobočka banky se stala jednou z prvních, kde byly tyto nové certifikované bezpečnostní konstrukce použity. Svou roli sádrokarton sehrál i při výstavbě příček mezi jednotlivými pracovišti. Tyto přepážky představují sádrokartonové příčky doplněné o skleněné tabule. A interiér by nebyl úplný, kdyby v něm chyběly podhledy Rigips – v tomto případě dostaly slovo stropní sádrokartonové kazety Gyptone Quattro.

Realizace získala cenu BPB Trophy 2006 - 2. místo kategorie „Inovativní řešení v suché vnitřní výstavbě“


Obchodní centrum Varyáda, Karlovy Vary

Realizace: LEKOS spol. s r.o., Ostrava
Architekt: KRR Architektura s.r.o.,
Karim R. Rachidi

Nejen vybrané sádrokartonové systémy Rigips našly uplatnění ve ztvárnění vnitřních prostor obchodního centra. Sádrokarton byl použit i jako čistě dekorativní prvek pro dotvoření atmosféry interiéru. Svislá ostění osvětlovacích šachet provedená z perforovaných desek Gyptone Big Quattro napomohla ke zlepšení akustické pohody (zvětšení akusticky pohltivých ploch). Přesné dílce z desek Big Quattro rozmístěné na svislých částech odskoků podhledu byly rafinovaně využity i jako samostatné dekorativní prvky s akusticky pohltivou funkcí. Mnohé plochy podhledů byly provedeny jako víceúrovňové sádrokartonové panelové dílce a vzniklé odskoky se využily pro kombinaci přímého a nepřímého osvětlení.

Realizace získala cenu BPB Trophy 2006 - 3. místo kategorie „Inovativní řešení v suché vnitřní výstavbě“


Shopping park Olomouc City, Olomouc

Realizace: Martin Šimek – montáž suchých staveb, Olšany
Architekt: Yaron Sapir, Praha

Nové nákupní centrum s rozsáhlými komunikačními prostory upoutává pozornost nejen svým smělým architektonickým návrhem, nýbrž i pečlivým řešením zásadního parametru pro dosažení celkové pohody v interiéru – vnitřní akustiky prostoru. Zde byla zajímavým způsobem využita kombinace velkoplošných bezesparých podhledů z perforovaných desek Gyptone BIG a desek Rigiton. Výsledkem je esteticky zdařilý interiér, jehož celkové elegantní vyznění podtrhuje i osvětlení citlivě zakomponované do sádrokartonových ramp.

Realizace získala cenu S podhledy Rigips do světa - 1. místo


Multifunkční hala Tip Sport Aréna, Liberec

Realizace: SYNER, s.r.o., Liberec
Architekt: BfB studio s.r.o., Praha,
Ing. Štefan Bolcha


Velkoryse řešená multifunkční hala, ve které je možno pořádat různé sportovní i kulturní a společenské akce, kladla nároky na odpovídající kvalitu a estetickou úroveň řešení interiérů ve společenském zázemí. Koncentrace velkého množství zážitků chtivých návštěvníků v chodbách a restauračních provozech vyžadovala vedle citlivého přístupu k celkovému vzhledu zejména pečlivé řešení vnitřní akustiky. Pro komplexní řešení byly s úspěchem využity jak kazetové podhledy Gyptone, tak bezesparé podhledy z perforovaných akustických desek Rigiton.

Realizace získala cenu S podhledy Rigips do světa - 2. místo


Prodejna Marks & Spencer, Brno

Realizace: GEMO OLOMOUC, spol. s r.o., Olomouc-Lazce
Architekt: DESIGN arcom s.r.o., Praha,
Ing. Arch. Milan Hron


Jedním z hlavních požadavků na celkový vzhled prodejny luxusních oděvů Marks & Spencer bylo navodit dojem spolehlivosti a významu značky. Chytrým využitím podhledových kazet Gyptone Quattro se podařilo potlačit vnitřní hluk hojně navštěvované prodejny. Nepřímé osvětlení, řešené ze sádrokartonových ramp lemujících výškové odskoky podhledů, dodává interiéru nádech luxusu. Podhledy s akustickým útlumem, nepřímé osvětlení podhledu, citlivě a s vkusem vybrané barvy pak u návštěvníka navozují pocit příjemné pohody.

Realizace získala cenu S podhledy Rigips do světa - 3. místo


Další reference >Velká kniha sádrokartonu společnosti Rigips

Kolektiv autorů složený z odborníků na slovo vzatých téměř rok intenzivně pracoval na přípravě jedinečné publikace, která nemá na českém trhu obdoby. Publikace obsahuje souhrnná data a informace o systémech suché vnitřní výstavby.

> více informacíMontážní příručka pro sádrokartonáře

Publikace nese název Montážní příručka sádrokartonáře a – jak již název napovídá – obsahuje montážní návody ke všem systémům suché vnitřní výstavby.

> více informací

Sádrokarton zvládneme sami

Publikace Sádrokarton zvládneme sami každého provede výstavbou krok za krokem, od výběru a nákupu materiálu, přes montáž až po finální úpravu povrchu. Jednoduše, srozumitelně a za pomoci téměř 300 fotografií naučí smontovat příčku, předstěnu, podhled, suchou podlahu, vybudovat obytné podkroví či nadčasovou koupelnu.

> více informací