Modré akustické systémy Rigips s bronzem a Rigiprofily se stříbrem v soutěži České stavební akademie

Vložil
Tisková zpráva
15.03.2010 00:05
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Modré akustické systémy Rigips získaly Bronzovou cenu a nové Rigiprofily, pevnější profily pro montáž sádrokartonových konstrukcí, obdržely Stříbrnou cenu v soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2009 České stavební akademie.

Soutěž byla vypsána pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva dopravy, Ministerstva životního prostředí, Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s dalšími spoluvypisovateli.

Posláním soutěže je zvyšování technické a uživatelské kvality výsledků stavitelského umění šířením znalostí o jakosti a způsobu využití vynikajících výrobků a technologií a propagace nově zavedených inovací a vynálezů.

Modré akustické sádrokartonové systémy
, které jsou jedinečným řešením pro snížení hluku v interiéru, získaly Bronzovou cenu České stavební akademie v soutěži o Stavební výrobek - technologii roku 2009.

Modrá akustická deska Rigips v systémových sádrokartonových konstrukcích výrazně snižuje hladinu hluku.

Je to profesionální a ekonomické řešení protihlukové ochrany budov. Rigips tak pomáhá splnit velmi důležité kritérium v oblasti komerční i bytové výstavby a tím je klid na práci i odpočinek.
Modrá akustická je nová sádrokartonová deska, jejíž vlastnosti pomáhají snížit škodlivý hluk. Díky jedinečné modré barvě kartonu je deska snadno rozpoznatelná.

Již v základní verzi je deska dodávána v protipožární úpravě, tudíž je vhodná i pro konstrukce s požadavkem na požární odolnost.
Exkluzivní výrobek společnosti Rigips se používá pro montáž vnitřních i mezibytových příček, podhledů a předstěn v interiérech. Akustické sádrokartonové konstrukce s modrou akustickou deskou tak umožňují zlepšit akustický komfort všech místností, ať už se jedná o nový, nebo rekonstruovaný objekt.

Poprvé je tedy například na trhu k dispozici jednovrstvě opláštěná sádrokartonová příčka, která splní přísné normové požadavky na zvukovou izolaci uvnitř bytu.

Modrá akustická sádrokartonová deska je vyrobena podle speciální receptury. Má vhodně zvolenou hustotu jádra, kterou tvoří upravená sádrová krystalická struktura se specifickými tlumicími vlastnostmi. Díky svému unikátnímu složení dosahuje deska vysokých akustických kvalit.

RigiProfily, nové a pevnější profily pro montáž sádrokartonových konstrukcí, obdržely Stříbrnou cenu České stavební akademie v soutěži o Stavební výrobek - technologii roku 2009.
Nové profily jsou výsledkem spolupráce s firmou Hadley – držitelem světového patentu na úpravu plechu, díky kterému získávají nové profily daleko lepší vlastnosti ovlivňující výslednou tuhost konstrukcí.
Nové RigiProfily umožňují docílit až o 30% pevnější stěny.

RigiProfily jsou vyráběny z ocelového pozinkovaného plechu, který prošel procesem tzv. rigidizace (ztužení). Účinná tloušťka plechu se během procesu rigidizace zvětší na součet původní tloušťky materiálu a hloubky vzniklých „prolisů“.
Například pokud je tloušťka plechu před rigidizací 0,60 mm, pak účinná tloušťka rigidizovaného plechu je 1,20 mm.
Na český trh jsou dodávany rigidizované profily pro stropní konstrukce a předsazené stěny (RigiProfil UD, RigiProfil CD) i pro stěnové konstrukce (RigiProfil UW, RigiProfil CW).

Praktické výhody RigiProfilů:
  • vyšší pevnost konstrukcí při použití RigiProfilů,
  • větší stabilita konstrukce před montáží opláštění,
  • RigiProfily snižují riziko vzniku prasklin na povrchu konstrukcí,
  • žádné klouzání a vychylování šroubů při připevňování sádrokartonových desek k RigiProfilům,
  • lepší přídržnost šroubu v profilu,
  • menší pracovní zatížení montážníka při šroubování desek k RigipProfilům,
  • snadné a přesné stříhání RigiProfilů,
  • díky tvarování RigiProfilu lze snadno a přesně určit střed profilu.

Více informací na www.rigips.cz nebo na www.modreticho.cz.

Centrum technické podpory Rigips, tel. 296 411 800, e-mail: ctp@rigips.cz, www.rigips.cz.


O společnosti Rigips, s.r.o.
Společnost Rigips je významný výrobce a dodavatel sádrokartonových a sádrovláknitých systémů, sádrových omítek a malířských stěrek Rimano. V České republice má více než osmnáctiletou tradici. Výrobní závod na sádrokarton v Horních Počaplech se již více než 5 let intenzivně věnuje programu zlepšování WCM (World Class Manufacturing). Získání bronzového ocenění v rámci tohoto programu mu zajistilo oficiální vstup do společnosti závodů se světovou úrovní výroby.
Díky své příslušnosti ke koncernu Saint-Gobain, který ročně vyčleňuje cca 345 mil. eur na výzkum a vývoj, využívá společnost Rigips know-how z celého světa. Společnost Rigips je certifikována pro systém managementu jakosti dle EN ISO 9001:2000.
www.rigips.cz

O společnosti Saint-Gobain
Koncern Saint-Gobain je evropský a světový lídr ve všech svých obchodních odvětvích, patří do první stovky světových průmyslových korporací. Koncern má 5 hlavních divizí  - stavební materiály, sklo, obalové materiály, speciální High–Tech materiály, distribuční řetězce.
Počátky společnosti Saint-Gobain spadají do Francie 17. století, půldruhého století nato překračuje Saint-Gobain hranice Francie. Dnes již působí ve více než 50 zemích světa, ve kterých sdružuje 1 200 společností a zaměstnává více než 200 000 lidí 70 národností.

Související články