Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips


Sídlo společnosti
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.
Divize Rigips
Smrčkova 2485/4
180 00 Praha 8 – Libeň

Výrobní závod Rigips
Horní Počaply 254
277 03 okres Mělník


Hlavní obrázek

PŘES 30 LET NA ČESKÉM TRHU

Za tu dobu se Rigips stal synonymem kvality, pokroku a inovací v oblasti suché výstavby. Nabízí nejen dlouholetou praxí prověřený stavební materiál, ale také dokonalý konstrukční systém.

Díky svému přístupu k práci se značka Rigips stala dobrým partnerem jak velkým stavebním firmám, tak i jednotlivým zákazníkům. Všechny produkty prvotřídní kvality, od sádrokartonových desek přes spárovací tmely až po sádrové omítky, jsou vyráběny z ekologicky nezávadných surovin, jsou plně recyklovatelné a ani jako odpad nezatěžují životní prostředí.

Rigips představuje moderní stavební systém, díky němuž lze rychle a efektivně vytvořit krásný a zdravý životní prostor.

“Making the world a better home.” To je naše poslání.

REFERENČNÍ PROJEKTY

Rodinný dům v Brně
Brněnská novostavba dvoupodlažního rodinného domu vyniká architektonickým zpracováním. Upoutá především organickým tvarováním  včetně unikátního oblého zasklení. Rigips zde přišel ke slovu zejména na obklady interiérových povrchů, stěn a podhledů.

Komerční banka – auditorium
Sádrokartony Rigips hrály podstatnou roli i v případě výstavby veřejného prostoru Komerční banky v okrajové části Prahy. Investor ve spolupráci s architektem zvolil neotřelé řešení podhledů v kombinaci s atypickým osvětlením.

Smuteční síň v Břeclavi
Novostavba Smuteční obřadní síně Břeclav po úspěchu v národním kole Rigips Trophy 2020 umístila také na prvním místě. 12. kola soutěže Saint-Gobain International Gypsum Trophy.

RD Black Roofs, Vysoký Újezd u Berouna
Jedná se o dřevostavbu, kde našly široké uplatnění systémové konstrukce od společnosti Rigips. Najdeme je nejen v konstrukcích dělících příček, ale i v obvodových stěnách. Zde byly použity konstrukční desky RigiStabil.

VÝBĚR Z PRODUKTŮ 

Habito® H
Tato vysokopevnostní deska se vyznačuje vysokou ohybovou pevností a zvýšenou povrchovou tvrdostí, která ji předurčuje k použití v podmínkách, kde mohou být vystaveny náročnému mechanickému namáhání, např. pro bezpečnostní konstrukce třídy RC2 až RC4 (dle ČSN EN 1627).


Modrá akustická protipožární deska MA (DF) Activ‘Air®
Deska obsahuje unikátní technologii Activ‘Air® pro rozklad emisí formaldehydu, který je obsažen např.: v nátěrech, nábytku, kobercích, lepidlech, osvěžovačích vzduchu, cigaretovém kouři, atd. Tato patentovaná technologie dokáže snížit během několika dní koncentraci formaldehydu v místnosti o více jak 70 % a to po dobu delší než 50 let.


Konstrukční deska RigiStabil (DFRIEH2) Activ‘Air®
Tato deska se skládá ze speciálního sádrového jádra vyztuženého skleněnými vlákny a obaleného silným papírovým kartonem. Pevnost v ohybu a tvrdost povrchu jsou výrazně vyšší než u standardního sádrokartonu. Desky RigiStabil jsou ohnivzdorné a impregnované.


Absorbér Rigitone
Designový sádrokartonový volně zavěšený ostrov. Slouží k designovému řešení prostorové akustiky v interiéru zavěšením na stěnu jako obraz nebo volně ke stropní konstrukci i k dostatečně únosnému sádrokartonovému podhledu. Řešení prostorové akustiky v jedinečném designu pomocí nehořlavého materiálu.


Tmel Rifino Top
Bílý, jemný, sádrový tmel vysoké kvality Rifino Top pro spárování sádrokartonu a celoplošné tmelení sádrokartonových konstrukcí bez broušení v kvalitě povrchu Q1-Q4, pro aplikaci pásek a lišt zpevňujících kouty a rohy (páska Habito® Flex, L-TRIM®) a pro renovaci sádrových omítek.


GALERIE

Rodinný dům v Brně

Komerční banka - auditorium

Smuteční síň v Břeclavi

RD Black Roofs, Vysoký Újezd u Berouna


0 comments
add comment