Plánujete akustické podhledy? Využijte aplikaci pro vizualizaci v reálném prostoru

Vložil
Tisková zpráva
08.08.2023 11:00
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips


Rigips, přední výrobce materiálů pro suchou výstavbu, přichází s revolučním řešením pro akustické podhledy – unikátní aplikací, která vám umožní jednoduše vizualizovat a simulovat akustický podhled přímo v reálné místnosti. S novou aplikací budete mít možnost během několika minut získat skutečnou představu o tom, jak by vámi zvolené řešení vypadalo, a to včetně možnosti výpočtu základní ceny za materiál.
Aplikace Vizualizace podhledů Rigips je k dispozici pro zařízení s operačními systémy Android i iOS, a je určena pro architekty, projektanty, stavební firmy i nadšence, kteří se sami pustí do úprav interiéru. Prostřednictvím sdílení můžete svůj návrh snadno prezentovat zákazníkovi, rodině, známým nebo třeba kolegům v týmu. Co je však ještě větším lákadlem, je možnost okamžité kalkulace ceny materiálu přímo pro vámi navržený podhled. Stačí jednoduše kliknout na tlačítko "Kalkulovat", a aplikace vás rychle přesměruje do Profikalkulátoru Rigips, kde získáte základní cenu za materiál buď za metr čtvereční, nebo za celou plochu podhledu.

Jednoduché a intuitivní ovládání aplikace umožňuje rychle a snadno vytvořit návrh akustického podhledu ve třech jednoduchých krocích:

1. Skenování podlahy – určení půdorysu: Stačí namířit váš telefon na podlahu a postupně klikat na jednotlivé rohy místnosti. Aplikace pak spojí všechny body do modrého obvodu, což vytvoří přesný půdorys místnosti.

2. Přenesení půdorysu na strop: Následně namíříte telefon na strop, čímž aplikace detekuje výšku stropu. Poté se na strop přenesou bíle označené kontury podle vytvořeného půdorysu. Pokud je potřeba, lze jednoduše upravit výšku stropu pomocí posuvníku.

3. Výběr materiálu: Nyní máte možnost vybrat si z celé řady akustických materiálů Rigips, jako jsou perforované akustické desky Gyptone BIG, Rigitone nebo lamely a kazety Gyptone. Dále si můžete zvolit typ podkonstrukce, a to zda chcete viditelný, polozapuštěný nebo skrytý rastr. Výsledný podhled můžete libovolně otáčet, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.

Pár typů pro práci s aplikací:
  • Pro nejlepší výsledek je vhodné pečlivě určit rohy místnosti.
  • Zajistěte odpovídající světelné podmínky.
  • Používejte na aktualizovaných mobilních zařízení.
  • Vyvarujte se prudkým a rychlým pohybům telefonu po místnosti.
Proč vůbec stojí za to zvážit akustický podhled?

Kvalitní akustika je klíčovým faktorem ve všech prostorách, kde je potřeba dobře rozumět mluvenému slovu. Přednáškové sály, konferenční místnosti, zasedací místnosti, společenské sály nebo školní třídy – ve všech těchto prostorách hraje akustika důležitou roli. Nicméně, i v domácím prostředí se kvalitní akustika cení, zejména pokud si chceme užívat skvělého zvuku během sledování filmů nebo poslechu hudby.

Správná doba dozvuku (tj. doba, po kterou je slyšet ozvěna) je zásadní pro dosažení optimální akustiky. Příliš dlouhá doba dozvuku způsobuje nežádoucí ozvěny, zatímco příliš krátká doba dozvuku může vést k přetlumení místnosti. Norma ČSN 73 0527 stanovuje optimální hodnoty doby dozvuku pro veřejné prostory, prostory pro kulturní účely a prostory ve školách.

Pokud váháte a nejste si jisti, jaký materiál a provedení si zvolit, zkuste využít Akustickou aplikaci

Tato aplikace vám poskytne orientační akustický posudek, který vám specifikuje, jaké produkty z portfolia perfo- rovaných materiálů Rigips se pro danou místnost nejlépe hodí a v jaké minimální ploše jej potřebujete použít. Pro přesný akustický výpočet s rozmístěním a nasimulováním skutečného prostoru je nutné oslovit přímo odborná akustická pracoviště. V případě dotazů, neváhejte využít technickou podporu Rigips, která vám ráda pomůže na čísle 226 292 224 nebo e-mailu ctp@rigips.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články