Vítězem 13. ročníku Rigips Trophy se stal Kulturní dům Milovice

Vložil
Tisková zpráva
05.06.2024 16:15
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Sádrokarton má v České republice dlouhou tradici a jeho výroba v Horních Počaplech probíhá již 25 let. Sádrokartonové desky Rigips dnes dokážou nahradit klasické materiály, jako jsou pórobeton či cihly, a jsou ideálním řešením pro stavbu nosných zdí, příček, předstěn, podhledů nebo třeba polic. Popularita těchto desek stále roste, což dokazuje i počet přihlášených projektů v letošním ročníku soutěže Rigips Trophy. Slavnostní předávání cen proběhlo 30. května v Paspově sálu na pražském Smíchově, kde byly oceněny například projekty Kulturní dům Milovice, Návštěvnické centrum KRNAP a bytový dům Fragment.


Rigips Trophy oceňuje soutěžní projekty za vynikající řemeslné zpracování sádrokartonu, jenž je dnes považován za udržitelný, všestranný a lehký stavební materiál. Letos se udělovaly ceny v šesti kategoriích (Hotely, restaurace a casina, Dřevostavby, Rodinné a bytové domy, Společenská a kulturní zařízení, Prostory občanské vybavenosti a Školská zařízení) a řada speciálních ocenění.

„Odborná porota letos vybírala ze 42 projektů, u nichž posuzovala především kvalitu řemeslného zpracování sádrokartonu, ale také originalitu a technologickou a technickou úroveň. Své favority pak vybírala i veřejnost, a to v online hlasování i na místě během galavečera,“ vysvětluje Nikola Hoffman, generální ředitel Rigipsu.

Společenská a kulturní zařízení zaujala porotu i publikum

Vítězným projektem, který vybrala porota, se letos stala renovace Kulturního domu Milovice realizační firmy Vítězslav Kopecký, realizovaný dle projektu společnosti Hexaplan International. Projekt zaujal porotu mimo jiné šachovnicově uspořádanými podhledy s „3D“ efektem v hlavním sále kulturního domu.

Na druhém místě se umístil projekt Návštěvnického centra KRNAP, který ukázal, že se dá sádrokarton dobře skloubit i s historickými objekty. Projekt realizovaný společností Fialkovsky s. r. o. je pro návštěvníky zajímavý zejména světelnými rampami zakom- ponovanými do ostrovních a vícestupňových podhledů, které doplňují tamější expozici.

Posledním postupujícím do mezinárodního kola soutěže v Paříži a zároveň projektem, který si během galavečera odnesl cenu za třetí místo, se stal extravagantní projekt pražského bytového domu Fragment. Za zmínku stojí zejména efektivní využití moderních systémů TZB, jako jsou stropy s integrovaným chlazením a vytápěním díky deskám Climafit.

V průběhu celého večera mohli všichni účastníci hlasovat i o divácké ceně večera a tu si nakonec odnesl projekt návštěvnického centra KRNAP, který zaujal nejvíce přítomných hostů. Byla předána i cena On-line hlasování, kterou po napínavém a těsném souboji vyhrál projekt administrativní budovy Hyundai realizovaný společností Z & Ř STAVBY s.r.o., kde byl použit celý sortiment sádrokartonu Rigips. Odhlučnění zajišťují Modré akustické desky a o lepší prostorovou akustiku i moderní vzhled se zasloužily perforované desky Rigitone.

Přehled vítězných projektů v jednotlivých odborných kategoriích:

Hotely, restaurace a kasina – Erlebachova bouda, realizační firma HAS STAVBY s. r. o.

Dřevostavby – Apartmány Horní Václavov, realizační firma Development Minářová

Rodinné domy a bytové domy – Fragment, realizační firma Trigema a. s.

Společenská a kulturní zařízení – Kulturní dům Milovice, realizační firma Vítězslav Kopecký

Prostory občanské vybavenosti – Centrum duševní rehabilitace, realizační firma CONSTRUCTION TEAM s. r. o.

Školská zařízení – Základní umělecká škola Krnov, realizační firma JUKOS s. r. o.

Slavnostním vyhlášením provázel herec, moderátor a zpěvák Ondřej Havelka za doprovodu své kapely Melody Makers, ten postupně představil všechny přihlášené projekty v jednotlivých kategoriích a oznámil, které z nich byly nominovány do užšího výběru. V každé kategorii porotci nominovali tři projekty, a diváci v sále měli během večera možnost zhlédnout doprovodná videa všech nominovaných. O přestávkách pak zazněla hudba z období 40. let.

Všechny přihlášené projekty letošní Rigips Trophy si můžete prohlédnout v katalogu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články