Nové protipožární růžové sádrokartonové desky Rigips

Vložil
Tisková zpráva
02.10.2006 00:05
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Společnost Rigips uvádí na trh novinku v oblasti materiálů pro suchou výstavbu – protipožární růžové sádrokartonové desky.

Speciální protipožární desky Rigips budou na každé stavbě snadno rozpoznatelné podle barvy kartonu na lícové straně desky – růžové.
Stavebníci, požární inspekce, investoři a každý, kdo klade důraz na požární bezpečnost staveb, jistě ocení tuto snadnou identifikaci požárně odolné sádrokartonové desky.

Všechny sádrokartonové desky Rigips, včetně růžové protipožární, budou od 1.10.2006 uvedeny na český trh již vyráběné podle nové evropské normy ČSN EN 520.
Zavedení nové normy, včetně splnění všech náročných normových požadavků, bylo pečlivě připraveno a celý sortiment desek novým ustanovením plně a spolehlivě vyhovuje.

Nová norma předepisuje, kromě mnoha jiných parametrů, také nové označování sádrokartonových desek. Aby nedocházelo k nejasnostem a případným záměnám, budou desky Rigips až do doby, než se nové označování na trhu v ČR zcela vžije, popsány souběžně tradičním i novým značením.


O společnosti Rigips, s.r.o.

Rigips, s.r.o. je členem koncernu Saint-Gobain, který jakožto světový výrobce a distributor zpracovává surovinu (sklo, keramiku, plasty, litinu atd.) na moderní produkty každodenního života a vyvíjí materiály budoucnosti.
Počátky společnosti Saint-Gobain spadají do Francie 17. století, půldruhého století nato překračuje Saint-Gobain hranice Francie. Dnes již působí ve více než 50 zemích světa, ve kterých sdružuje 1.200 společností a zaměstnává více než 200.000 lidí 70ti národností.
Saint-Gobain, evropský a světový lídr ve všech svých obchodních odvětvích, patří do první stovky světových průmyslových korporací.

V České republice má společnost Rigips již patnáctiletou tradici. Ve svých 3 výrobních závodech vyrábí produkty nejvyšší světové kvality srovnatelné s předními evropskými výrobci a splňuje nové normy zaváděné v EU. Díky své příslušnosti ke koncernu Saint-Gobain, který ročně vyčleňuje cca 345 mil. EUR na výzkum a vývoj, využívá společnost Rigips know-how z celého světa, a je tedy špičkově připravena vyjít vstříc přáním a požadavkům svých zákazníků.

Pro doplňující informace, kontaktujte:
Ivana Duchoňová
Marketing Specialist
Rigips, s.r.o.
Tel.: +420 296 411 762
E-mail: ivana.duchonova@bpb.com
www.rigips.cz


Velká kniha sádrokartonu společnosti Rigips

Kolektiv autorů složený z odborníků na slovo vzatých téměř rok intenzivně pracoval na přípravě jedinečné publikace, která nemá na českém trhu obdoby. Publikace obsahuje souhrnná data a informace o systémech suché vnitřní výstavby.

> více informacíMontážní příručka pro sádrokartonáře

Publikace nese název Montážní příručka sádrokartonáře a – jak již název napovídá – obsahuje montážní návody ke všem systémům suché vnitřní výstavby.

> více informací