Pardubice připravují výběrové řízení na opravu letního stadionu

Source
Lucie Jelínková
Publisher
ČTK
02.06.2020 19:10
Czech Republic

Pardubice

Pardubice – Město Pardubice by mohlo v nejbližší době vypsat výběrové řízení na opravu letního stadionu za 430 milionů korun. Vlastní stavba by měla začít v příštím roce. ČTK to řekl primátor Martin Charvát (ANO). Projekt má hlavně kvůli své nákladnosti odpůrce nejen v opozici, chtějí ho zastavit pomocí referenda.


Podmínky výběrového řízení by městská rada měla schválit 15. června. Firma, která tendr vyhraje, dopracuje projekt, musí však splnit podmínky územního rozhodnutí a Fotbalové asociace ČR. Letní stadion bude mít parametry pro nejvyšší fotbalovou ligu, zatím je nemá.

"Projekt nám pak firma dá ke schválení. Má možnost navrhovat materiálové úpravy nebo uspořádání technologií. Vlastní výstavba začne v příštím roce. Letos by firma mohla zahájit přípravné práce, demolice. Má danou fixní cenu, nemá šanci o ní licitovat," řekl primátor.

Tématem opravy letního stadionu projektovaného architektem Karlem Řepou se politici zabývají opakovaně mnoho let. Proti nákladné investici se postavila občansko-politická iniciativa Nechci stadion na dluh.

Někteří si například myslí, že město mělo postavit stadion jinde a sportoviště v centru města využít jinak. Lidé z iniciativy se domnívají, že o takto velké investici by měli rozhodnout lidé v referendu. Shání proto 7000 podpisů, které jsou nutné pro jeho konání.

Náklady 430 milionů korun jsou první etapou. Zatím město neopraví okolní ulice u stadionu, radnice z projektu také vyřadila Bránu borců, která je kulturní památkou. Náměstek primátora Petr Kvaš (ODS) by do letního stadionu tolik peněz neinvestoval, Pardubice podle něj ligový fotbalový stadion nepotřebují.

"Nezbytně ho nepotřebujeme, druholigový stadion by byl postačující. Jestli v tuto chvíli začal proces výběrového řízení, budeme se snažit, aby veškeré prostředky z rozpočtu byly vynaloženy efektivně. A budeme se ptát, jestli nepotřebujeme po koronavirové krizi investovat do jiných věcí," řekl Kvaš.
0 comments
add comment

Related articles