Pardubice opět začnou jednat o opravách letního stadionu

Publisher
ČTK
11.09.2019 08:10
Czech Republic

Pardubice

Pardubice - Ke konci září se zástupci Pardubic po pěti měsících vrátí k projednávání opravy letního stadionu. Zlevněný a méně rozsáhlý projekt budou mít na programu radní a potom zastupitelé. ČTK to řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).


"Připravujeme do rady a zastupitelstva upravenou variantu projektu, nebudou se rekonstruovat ulice U Stadionu a nábřeží, pouze stadion. Celé to pasujeme na částku 430 milionů korun, ovšem je to v cenách za rok 2018, v roce 2020, kdy investici plánujeme, mohou být ceny stavebních prací jiné," řekla Dvořáčková.

Letní stadion z 30. let minulého století je v havarijním stavu, jeho část je od roku 2016 kulturní památkou. Náklady a rozsah prací se během politických jednání mění, dosahovaly i s úpravou okolí přes 630 milionů korun, později klesly na 530 milionů. Projekt radní v dubnu odložili, protože k němu měli výhrady.

Koalice zároveň prosazuje u letního stadionu stavbu parkovacího domu s kapacitou 300 až 400 míst. Aby letní stadion splňoval parametry pro první fotbalovou ligu, musí mít i dostatek parkovacích míst, 200 jich v okolí chybí. Parkovací dům by mohl stát na současném parkovišti i zimního a letního stadionu. "Zbytek míst by byl pro veřejnost," řekla Dvořáčková.
0 comments
add comment

Related articles