Náchod hledá firmu na dostavbu lázní, hotové je chce mít do září

Source
Zdeněk Rychtera
Publisher
ČTK
18.02.2019 08:00
Czech Republic

Náchod

Náchod - Město Náchod vypsalo soutěž na stavební firmu pro dokončení rozestavěného projektu Malých lázní s kolonádou ve čtvrti Běloves. Odhadovaná cena zakázky je 11,85 milionu korun bez DPH. Zájemci mají nabídky podat do 28. února. ČTK to řekl místostarosta Jan Čtvrtečka (ČSSD). Lázně předloni na podzim začala stavět firma Green Project. Stavbu dovedla do necelé poloviny, ale dokončit ji nezvládla. Staveniště v podobě hrubé stavby firma předala na konci loňského roku zpět městu.


Nová firma by podle Čtvrtečky mohla práce zahájit v březnu. Vše by mohlo být hotové do šesti měsíců, tedy zhruba do září. Proti původnímu harmonogramu by to znamenalo téměř roční zpoždění. Třináctimilionová evropská dotace, kterou město na stavbu získalo, není posunutím termínu ohrožena. Vůči firmě Green Project město uplatnilo smluvní sankci přes milion korun. Firma ji podle Čtvrtečky dosud neuhradila.

Stavba Malých lázní je prvním krokem obnovy lázeňství v Náchodě po více než 20 letech. Projekt v hodnotě kolem 20 milionů korun spočívá v obnově a využití historického areálu Malých lázní. Radnice již v lokalitě na městských pozemcích ve vrtech Běla a Jan našla nový zdroj minerální vody pro lázně.

Středem obnoveného areálu Malých lázní bude replika původní prvorepublikové vily Komenský, v níž vznikne expozice o historii lázeňství a kavárna. Má u ní vzniknout i nová kolonáda s prameníkem minerálky dovedené z nových vrtů. Stavbaři také nainstalují venkovní balneoprvky.

Lokalita Malých lázní leží zhruba půl kilometru vzdušnou čarou od hlavního lázeňského areálu, který je v soukromých rukách a od roku 1996 je uzavřený a chátrá. I tento areál by měla čekat lepší budoucnost. Předloni se novým vlastníkem areálu stala pražská společnost IDA SpaMed, která následně deklarovala zájem lázně obnovit.
0 comments
add comment

Related articles