Dostavba Malých lázní v Náchodě vyjde na 14,9 mil. Kč

Publisher
ČTK
21.03.2019 15:10
Czech Republic

Náchod

Náchod - Dostavbu rozestavěného projektu Malých lázní s kolonádou ve čtvrti Běloves v Náchodě by měla zajistit za 14,95 milionu korun firma Průmstav Náchod. Zvítězila v soutěži tří stavebních firem, nabídla nejnižší cenu. ČTK to dnes řekla mluvčí náchodské radnice Nina Adlof. Stavební práce by mohly začít začátkem dubna.


"Pokud nevzniknou žádné komplikace, tak v prvním dubnovém týdnu bychom mohli s firmou podepsat smlouvu. Dostavba by pak mohla hned začít," řekla ČTK Adlof. Podle ní by mělo být hotovo do šesti měsíců od převzetí staveniště stavební firmou, tedy začátkem října.

Proti původnímu harmonogramu je to téměř roční zpoždění. Třináctimilionová evropská dotace, kterou město na stavbu získalo, není posunutím termínu ohrožena.

Lázně předloni na podzim začala stavět firma Green Project. Stavbu dovedla do necelé poloviny, ale dokončit ji nezvládla. Staveniště v podobě hrubé stavby firma předala na konci loňského roku zpět městu. Vůči firmě Green Project město uplatnilo smluvní sankci přes milion korun. Firma ji podle mluvčí radnice dosud neuhradila.

Stavba Malých lázní je prvním krokem obnovy lázeňství v Náchodě po více než 20 letech. Projekt v hodnotě kolem 20 milionů korun spočívá v obnově a využití historického areálu Malých lázní. Radnice tam na městských pozemcích ve vrtech Běla a Jan našla nový zdroj minerální vody pro lázně. Středem obnoveného areálu Malých lázní bude replika prvorepublikové vily Komenský, v níž bude expozice o historii lázeňství a kavárna. Má u ní vzniknout i kolonáda s pramenem minerálky dovedené z nových vrtů.

Malé lázně leží zhruba půl kilometru vzdušnou čarou od hlavního lázeňského areálu v Bělovsi, který je v soukromých rukách a od roku 1996 je uzavřený a chátrá. I tento areál by měla čekat lepší budoucnost. Předloni se novým vlastníkem areálu stala pražská společnost IDA SpaMed, která následně deklarovala zájem lázně obnovit.
0 comments
add comment

Related articles