Náchod jedná o konci smlouvy s firmou, měla postavit Malé lázně

Source
Tomáš Kučera
Publisher
ČTK
09.11.2018 14:20
Czech Republic

Náchod

Náchod - Náchodská radnice začala jednat o odstoupení od smlouvy se stavební firmou, která loni v listopadu zahájila stavbu repliky Malých lázní s kolonádou a nedaří se jí stavbu dokončit. "Firma z kapacitních důvodů nestíhá dokončit stavbu ve stanoveném termínu," řekla dnes ČTK mluvčí radnice Nina Adlof.

Současně s jednáním o odstoupení od smlouvy odborníci zabezpečují stavbu tak, aby ji zima nepoškodila. "Pokud dojde k dohodě, okamžitě vypíšeme výběrové řízení na nového dodavatele, aby se mohlo nejpozději na jaře pokračovat," řekla Adlof.

Podle radnice termín dokončení z hlediska dotačního titulu ohrožen není, protože byl na žádost jiného z partnerů projektů již před časem prodloužen do dubna 2020. "Naším záměrem je i přes nastalé komplikace projekt Malých lázní dokončit v prvním pololetí příštího roku, jak bylo avizováno. Vše se bude odvíjet od výběru nového dodavatele," uvedl starosta Jan Birke (ČSSD).

Souběžně se stavbou vily Komenský (Malé lázně) s navazující kolonádou se od srpna také staví minerálkovod, který bude sloužit k dovedení minerální vody z vrtů Běla a Jan do veřejných pítek v Malých lázních. Dodavatelem těchto stavebních prací je jiná firma, která pracuje podle harmonogramu, stavbu dokončí do konce listopadu.

Projekt obnovy Malých lázní v Náchodě-Bělovsi je součástí projektu Aqua Mineralis Glacensis a počítá s vybudováním nových přípojek, stavbou repliky původního objektu a lázeňské kolonády s prameníky minerální vody a vodními prvky. Lázeňská kolonáda bude obsahovat tři prameníky, každý se čtyřmi výtoky pro stáčení do lahví. U kolonády je navrženo zimní pítko a odpočinkový prostor s dekorativním vodním prvkem. V přízemí budovy se počítá s provozem kavárny, v prvním patře vznikne expozice.

Město pro propojované vrty získalo na přelomu loňského a letošního roku od ministerstva zdravotnictví osvědčení o jejích léčivých účincích, letos v červenci ministerstvo povolilo využívat z nich přírodní léčivé zdroje a tento týden ministerské rozhodnutí nabylo právní moci.

Malé lázně jsou asi půl kilometru vzdušnou čarou od hlavního lázeňského areálu, který je v soukromých rukách a od roku 1996 je uzavřený a chátrá. Středem obnoveného areálu Malých lázní bude replika původní prvorepublikové vily Komenský.
0 comments
add comment

Related articles