Ultratenké vypínače berker R.8: Less is more

Vložil
Tisková zpráva
04.11.2020 16:00
Hager Electro s.r.o.


Tři milimetry. To je pro představu tloušťka běžné mince. A nyní také tloušťka ultratenkého vypínače berker R.8. Díky své převratné konstrukci a nízkému zdvihu klapky se tyto vypínače rázem zařadily mezi vizuálně nejtenčí na evropském trhu. A to je jen začátek.


Od chvíle, kdy Ludwig Mies van der Rohe prohlásil, že "méně je více" (less is more), začalo postupně docházet k radikálnímu zjednodušování, a to až na základní prvky – krásné a trvalé. Tento princip inspiroval designéry společnosti Hager při návrhu řady vypínačů berker R.8, která spojuje prvotřídní materiály s nejvyššími designovými nároky. Žádná jiná řada vypínačů nenabízí skleněný kryt tak tenký, že se zdá být téměř v rovině se stěnou. A co víc, vypínače berker R.8 je díky jejich vzhledu možné kombinovat se všemi přístroji starších oceňovaných řad berker R.1 a R.3.

Decentní, avšak poutavý

V podstatě žádný jiný vypínač není tak decentní jako berker R.8. Jeho ušlechtilý povrch a čistý tvar však zároveň přirozeně poutají pozornost. Ať už zvolíte rámeček z nerezové oceli, hliníku, kvalitního plastu, nebo skla v odstínech černé či bílé, v interiéru budou tyto vypínače vždy působit impozantně. Rámečky berker R.8 jsou totiž vyráběny výhradně z vysoce kvalitních materiálů, které vás přesvědčí nejen na první pohled, ale také na ten druhý a třetí...


Krása uvnitř i navenek

Atraktivní vzhled berker R.8 je doplněn o působivé vnitřní provedení. Přístroje vypínačů a zásuvek jsou kompatibilní se všemi nejnovějšími technologickými funkcemi. K dispozici jsou rovněž vécenásobné rámečky: dvou-, tří- a čtyřrámečky. Zapojení vypínačů berker R.8 je současně navrženo s ohledem na snadnou a jednoduchou instalaci. Jinými slovy: vypínač berker R.8 nadchne od prvního momentu – a toto okouzlení trvá celý život.

Less is more – méně je více

Zeptali jsme se několika architektů a interiérových designérů, co pro ně znamená heslo "less is more". Protože přesně tímto heslem, které razil již Mies van der Rohe, se vypínače R.8 řídí.

"Somebody says less is bore but we say less is MORE! V soudobém pojetí RAW interiérů se skvěle snoubí původní exponované materiály s precizními minimalistickými detaily, jaké berker představuje. Napětí mezi nimi je inspirativní."
Martin Šenberger (mar.s architects)

"Less is more je autorský postoj, který vyjadřuje filozofii o podstatě věcí. Vypínače berker R.8 jsou výjimečné z několika úhlů pohledu: jsou velmi moderní, ale zároveň nadčasové, a to díky použití geometrie kruhu a čtverce. Použití klasické geometrie zaručuje čistotu formy, zároveň je to princip, který je v architektuře používán tisíce let. Proto je důvěrně známý a uklidňující i ve své absolutní modernosti. Tradice, kterou berker založil svým modelem serie 1930, v modelu R.8 pokračuje. Zároveň ale design není historizující a umožňuje použití v nových budovách i rekonstrukcích, které se nebojí přiznat svoji dobu. V neposlední řadě je čistota forem a použití geometrie jako základních formálních prvků pokračováním cesty, kterou zahájil Bauhaus." Rudolf Netík (RN architektonický ateliér)

"Heslo ,méně je více' pro mě v mém oboru znamená čistý, jednoduchý interiér, který ale musí být o to více nápaditý, aby nesklouzl k nudnému a lehce okoukatelnému. S tím souvisí i nutnost se maximálně soustředit na detail a jeho perfektní zpracování, aby celkový dojem nebyl ničím narušen." Ing. arch. Klára Valová (SMLXL)

"Méně je více nebo také v jednoduchosti je krása. Často to zní jako fráze, ale při řešení každého nového projektu – zejména v době hledání strategie a koncepce – se mi znovu potvrzuje, že jednoduchá řešení fungují nejlépe a také bývají nejkrásnější. Zároveň platí, že najít ta správná a jednoduchá řešení není vůbec jednoduché a vyžaduje to mnoho úsilí a erudice. Stejné principy platí i v životě, a dokonce i ve vědě: pokud pro nějaký jev existuje vícero vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované."
Zdeněk Rychtařík (VYŠEHRAD atelier)

"Méně je více! Stejně jako toto jednoduché pravidlo může všechno změnit, také desítky nadčasových klasických prvků jsou stále součástí mnoha interiérů. Kvalita a dobrý design přetrvávají i dnes – ať již ikonická židle Freischwinger od Marcela Breuera, nebo klasické a elegantní vypínače berker serie 1930. Žít svůj život v lepší kvalitě znamená nechat odejít zbytečné a vědomě se rozhodnout pro méně, ale lepší. Tato naše vize se odráží v našem sortimentu i v partnerstvích, která vytváříme." Katrin Grund (majitelka designového obchodu Monobrand)

"V uspěchaném moderním světě se snažím pro své klienty vytvářet nadčasové elegantní interiéry, ze kterých dýchá klid a harmonie. Eleganci spatřuji zejména v jednoduchosti a kvalitě. Řídím se nejen motem ,méně je více', ale také motem ,méně, ale kvalitně', proto pečlivě zvažuji a vybírám veškeré materiály a vybavení. A právě proto mám ráda berker..." Ivanka Kowalski (interiérová designérka)

"Výrok ,méně je více' neztrácí nic ze své naléhavosti ani po 70 letech. Ba naopak. I my se tímto heslem řídíme. Jeho parafrází je v naší práci princip samozřejmosti. Vypínače berker máme rádi pro jejich samozřejmý, jasně čitelný design. Vypínač nemusí mít ambice designového solitéru. Neměl by nás nutit si na něj zvykat. To však neznamená, že by neměl být krásný či hoden jakéhokoli zájmu. Jeho krása je v utilitárnosti. Zajímavost hledejme v detailu. Spolu s technickou kvalitou a dílenským zpracováním je pro nás samozřejmou součástí našich projektů." Martin Machů & Anna Holešovská (ti architekti)

Berker & Bauhaus

Jednoduchost. Forma vévodí vzhledu. Elegantní design, zrozený z funkčnosti daného předmětu. Tento zásadní princip, ve spojení s nejvyšší kvalitou materiálů a řemeslného zpracování, vydobyl Bauhausu postavení nejvýznamnější školy v klasickém moderním hnutí. A tento designérský princip úspěšně využívají i vypínače berker R.8: díky elegantně tenkému provedení a zcela minimalistickému profilu zdůrazňují, jak z něčeho prostého může vzniknout úžasný nadčasový artefakt.

www.hager.cz/vypinac
Stáhnout publikaciMéně je více...
0 komentářů
přidat komentář

Související články