V Císařských lázních bude místo koncertního víceúčelový sál

Zdroj
Pavel Peňás
Vložil
ČTK
11.05.2016 11:10
Karlovy Vary

Ferdinand Fellner

Karlovy Vary - Císařské lázně v Karlových Varech budou podle přepracovaného projektu disponovat multifunkčním sálem. Naopak v nich nebude místo pro zázemí a koncerty Karlovarského symfonického orchestru. Náklady na rekonstrukci národní kulturní památky z původní téměř miliardy korun klesnou na 500 milionů korun, řekl dnes při prezentaci upraveného projektu architekt Tomáš Dohnal.

"Hlavní změnou v námi řešeném projektu je využití někdejšího rašelinového nádvoří, které původně vůbec nebylo koncipováno pro veřejnost a bylo koncipováno jen jako transportní prostor pro vany s rašelinou. Nyní využijeme charakter prostoru, ale povýšíme ho na prostor pro veřejnost. Kromě parteru budou k dispozici i dvě patra pavlačí a prostor bude zastřešen plochou střechou s velkým světlíkem," řekl Dohnal.

Původní nádvoří tak vytvoří nový multifunkční sál, ve kterém bude možné organizovat plesy, kulturní akce nebo promítat filmy. Sál by tak mohl být dalším z festivalových kin.

Primátor Petr Kulhánek (KOA) řekl, že v upraveném projektu nebylo možné najít vhodné řešení pro umístění zázemí a koncertního sálu pro Karlovarský symfonický orchestr. Zatímco koncertní sály ve městě jsou, zázemí symfonikům chybí. Město tak zvažuje několik variant, kde by zkušebny a další prostory pro symfoniky mohly být. Jde o Husovku, Lidový dům nebo kino Drahomíra.

Císařské lázně jsou v majetku Karlovarského kraje. Ten přislíbil na jejich opravu 200 milionů korun, město přidá 100 milionů, ministerstvo financí přes ministerstvo kultury slíbilo 100 milionů a zbytek by měla pokrýt dotace z  Integrovaného regionálního operačního programu.

V současnosti pokračuje výběrové řízení na dodavatele. Pokud se podaří jej vybrat, mohla by rekonstrukce jednoho z nejcennějších objektů v Karlových Varech začít ještě letos. Trvat má podle odhadů 26 měsíců.

0 komentářů
přidat komentář

Související články