Karlovarský kraj dokončil opravu střechy na Císařských lázních

Vložil
ČTK
24.01.2012 17:35
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Karlovarský kraj dokončil opravu střechy na Císařských lázních v Karlových Varech. Cenná a památkově chráněná budova měla poškozenou kopuli nad Zanderovým sálem. Oprava by měla zabránit dalšímu poškození budovy a jeho interiérů, řekla dnes novinářům krajská radní Eva Valjentová (KSČM).
    Kraj získal na opravu střechy budovy dotaci z programu na záchranu architektonického dědictví ministerstva kultury. "Náklady na rekonstrukci byly 2,9 milionu korun. Kraj pak přispěl 400.000 korunami na zakoupení břidlice na střechu," uvedla Valjentová.
    Oprava kopule a restaurátorské práce na ozdobných prvcích na střeše trvaly zhruba čtyři měsíce a skončily v prosinci.
    Karlovarský kraj připravuje komplexní rekonstrukci Císařských lázní. "Už jsme podali žádost o dotaci ve výši 250 milionů korun z Integrovaného operačního programu ministerstva kultury. Další dotaci ve výši 150 milionů korun bychom měli dostat z Regionálního operačního programu. Dotace z něj je ale vázaná na poskytnutí dotace z ministerstva kultury," upřesnila Valjentová.
    Celkové náklady byly podle projektu odhadnuty až na 900 milionů. Kraj ale věří, že se ve výběrovém řízení na dodavatele podaří dosáhnout podstatně nižší konečné ceny. Pokud se podaří dotace získat, práce na záchraně Císařských lázní by mohly začít ještě v letošním roce.
0 komentářů
přidat komentář

Související články