Rekonstrukce Císařských lázní má stát 900 milionů korun

Zdroj
Pavel Peňás
Vložil
ČTK
23.08.2011 22:55
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Rekonstrukce Císařských lázní v Karlových Varech má stát 900 milionů korun. Polovinu z toho chce kraj získat z dotací, zbytek pokryjí peníze Karlovarského kraje a města. Stavět by se mohlo na jaře. Rada Karlovarského kraje dala souhlas s žádostmi o dotace na rekonstrukci Císařských lázní, řekl dnes novinářům hejtman Josef Novotný (ČSSD).

    Žadatelem o dotace bude Zájmové sdružení právnických osob Císařské lázně, které sdružuje kraj a město. Požádá o 300 milionů korun z Integrovaného operačního programu ministerstva kultury. Spoluúčast by podle hejtmana měla činit 15 procent, tedy 45 milionů korun. Druhou dotaci ve výši 150 milionů korun chce kraj získat z Regionálního operačního programu. Spoluúčast kraje bude stejná, 15 procent, což bude 22,5 milionů korun.
    Nezpůsobilé náklady, které uhradí kraj, budou činit 350 milionů korun. Zbývajících 100 milionů se zavázalo poskytnout město Karlovy Vary.
    "Zatím ještě jednáme, jak se projeví zachování rašelinového pavilonu. Ten by mohl náklady zvýšit o 70 milionů korun nebo i více," doplnil hejtman.
    Podle radní pro oblast kultury Evy Valjentové (KSČM) je na ministerstvu předjednané, že k podání žádosti nebude třeba mít dokončený projekt. Na jeho doplnění o objekt rašelinového pavilonu, jak si vymínilo nové vedení karlovarského magistrátu, bude čas do února příštího roku. Žádosti počítají s odhadovanými náklady 900 milionů korun, ale při výběrovém řízení může konečná cena ještě výrazně klesnout, míní Valjentová.
    Novotný uvedl, že by se ještě letos měl vybrat dodavatel stavby. Pokud vše půjde hladce, mohlo by se na jaře příštího roku začít stavět. Jak ale doplnil hejtman, pouze v případě, že se obě dvě dotace podaří získat.
    V Císařských lázních, památkově chráněné budově z roku 1895, je třeba opravit exteriéry i reprezentativní část interiéru včetně Zanderova sálu. Nově zde má ale vzniknout i víceúčelový sál, informační centrum kraje nebo expozice muzea.
0 komentářů
přidat komentář

Související články