Císařské lázně mají mít po opravě ročně ztrátu asi dva mil. Kč

Vložil
ČTK
04.12.2018 18:55
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Asi dvoumilionovou ztrátou bude podle analýzy každodočně končit provoz Císařských lázní, až budou zrekonstruované. Náklady na provoz budovy, která bude sloužit v naprosté většině pro kulturní účely, odhaduje krajský úřad na 7,3 milionu korun, příjmy na necelých šest milionů. Rekonstrukce by měla začít na jaře příštího roku, řekl dnes novinářům náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík (ANO).


"Jsme ve finální fázi. Máme připravenou veškerou dokumentaci. Společnost Intar ještě požádala o prodloužení termínu, protože úřady mají své termíny na dodání odpovědí. Ale já myslím, že rekonstrukce začne co nejdřív," řekl Hurajčík.

Podle předběžné dohody by se na financování ztrátového provozu měly podílet kraj i město Karlovy Vary. Projekt, na který kraj bude čerpat i dotace ministerstva kultury, počítá s příjmy z muzejní expozice, prohlídek. Předpokládá také příjmy z nájmu komerčních prostor v Císařských lázních, které ale budou tvořit maximálně 20 procent z celkového využití národní kulturní památky.

Zatím není jasné, jestli město Karlovy Vary bude za nového vedení pokračovat v plánu vestavby koncertního sálu do vnitřních prostor Císařských lázní. Současný projekt totiž počítá jen s menším víceúčelovým sálem. Návrhy na vestavbu plnohodnotného koncertního sálu pro Karlovarský symfonický orchestr zatím vždy narazily na záporné stanovisko památkářů, protože by se narušily unikátní prostory bývalých lázeňských koupelen, které patří mezi nejcennější časti lázeňské památky.

Samotná rekonstrukce bez vestavby sálu by měla stát více než 600 milionů korun, o náklady se podělí kraj, stát a město. Císařské lázně patří kraji.
0 komentářů
přidat komentář

Související články