Karlovy Vary hledají ředitele symfoniků a kanceláře architektury

Vložil
ČTK
25.02.2021 19:05
Karlovy Vary

Karlovy Vary – Město Karlovy Vary hledá nové ředitele Karlovarského symfonického orche- stru (KSO) a Kanceláře architektury města (KAM). Podle náměstka primátorky Tomáše Trtka (ANO) od nich čeká nové impulzy. Odvolání obou ředitelů, Petra Polívky z KSO a Petr Kroppa z KAM, vyvolalo vlnu nesouhlasu.


"Nebyla to žádná nahodilá akce. Bylo to po dvou a půl roku spolupráce Prostě jsme dospěli k tomu kroku. Důvodem odvolání bylo, že se rada města usnesla, že chce najít nové impulzy pro řízení a směr těchto dvou organizací," uvedl Trtek.

Náměstek primátorky Josef Kopfstein (Karlovaráci) dodal, že KSO bylo jedinou městskou organizací, která ani v letošním rozpočtu nebyla krácena na dotaci města. Jak ale připustil Trtek, oběma ředitelům rada v minulosti vytkla nehospodárné nakládání s financemi.

Například proti odvolání ředitele KAM se vyslovila její odborná rada, složená z větší části z uznávaných odborníků, jako jsou architekti Eva Jiřičná nebo Boris Redčenkov. I tým KAM vyjádřil na facebooku pochybnosti o volbě nového ředitele. "Pokud budeme mít podezření, že byl například politicky dosazen, může tím pro nás práce v KAM KV ztratit atraktivitu a mohlo by to vést i ke kolektivní výpovědi. Ztrátou kvalifikovaných odborníků by se ztratila důvěra nejen u odborné veřejnosti, ale i u občanů tohoto města," uvedl kolektiv v prohlášení.

Proti odvolání protestovala také karlovarská organizace KDU-ČSL. "Petr Polívka vede KSO od roku 2015 dobře a úspěšně jak po manažerské, tak po umělecké stránce. Petr Kropp je duší KAM, ze které během dvou let vytvořil klíčovou instituci, garantující promyšlený a kvalitní rozvoj veřejného prostoru města. Oba muži jsou inspirativními osobnostmi s mezinárodní zkušeností a nadhledem. Takové persony potřebujeme do našeho města přivádět, nikoliv je vyhazovat," uvedla KDU-ČSL ve svém prohlášení.

Přihlášky do výběrových řízení na nové ředitele symfoniků a kanceláře architektury města je možné podávat do 30. dubna 2021, předpokládaný nástup do funkce je 1. června 2021 nebo podle dohody.

Vedení Karlových Varů, které tvoří ANO, ODS a Karlovaráci, už před časem vyměnilo ředitele Lázeňských lesů, Správy přírodní léčivých zdrojů a kolonád a Městského zařízení sociálních služeb.
0 komentářů
přidat komentář

Související články