V Karlových Varech začal pracovat architekt města

Vložil
ČTK
13.03.2018 17:00
Karlovy Vary

Karlovy Vary - V Karlových Varech začala pracovat Kancelář architekta města (KAM). Nová příspěvková organizace bude poradním orgánem města, chce ale vést dialog jak s odborníky a investory, tak i s veřejností, řekl dnes novinářům ředitel KAM Petr Kropp.


KAM se zaměří primárně na čtyři základní témata. "První téma je územní plán a vize pro město. Druhé téma je veřejný prostor, městský detail a veřejné budovy. Dalším tématem bude sběr dat o městě, protože důkladná analýza potřeb města je nezbytný pro naši práci. Čtvrtým tématem bude komunikace s veřejností," řekl Kropp.

Architekt v Karlových Varech v 70. letech studoval, pracoval v Německu a v poslední době v Nizozemsku. Znalost Karlových Varů považuje za výhodu, stejně jako pohled zvenčí. "Tím, že jsem mohl zažít pohled zvenku, jsem si uvědomil hodnoty, které město má. Chci je oprášit a upozornit na ně," uvedl Kropp.

KAM se bide zabývat diskutovanými projekty, mezi něž patří Integrovaný dopravní terminál nebo Vřídelní kolonáda. Podle Kroppa je ale třeba vytvořit ucelenou vizí dalšího rozvoje města, které v posledních desetiletích poznamenala například výstavba nákupních center mimo střed města, stěhování obyvatel do satelitních obcí nebo izolace lázeňské zóny. Jak dnes řekl Kropp, když se večer do Varů vracel, světla v lázeňském centru svítila jen v pár budovách.

Kancelář architekta města teď zpracuje organizační řád, rozpočtový výhled a bude hledat zaměstnance. Pro letošní rok město na činnost KAM vyčlenilo čtyři miliony korun. Zatím bude sídlit v pavilonu na Náměstí Milady Horákové, přičemž část pavilonu bude přístupná veřejnosti.
0 komentářů
přidat komentář

Související články