Karlovy Vary odvolaly ředitele orchestru a kanceláře architektury

Vložil
ČTK
23.02.2021 18:55
Karlovy Vary

Karlovy Vary – Radní Karlových Varů dnes odvolali z funkcí ředitele Karlovarského symfonického orchestru (KSO) Petra Polívku a Kanceláře architektury města (KAM) Petra Kroppa. Proti tomuto kroku už protestovala opozice v zastupitelstvu i další otevřené dopisy. Výhrady ale vedení města odmítá a vyhlásí otevřené výběrové řízení na ředitele obou městských organizací, informoval dnes ČTK mluvčí magistrátu Jan Kopál.


Kancelář architektury města povede do stanovení nového ředitele Karel Adamec a symfonický orchestr Josef Bernátek. Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) uvedla, že hodnotící komise budou devítičlenné a většinu v nich budou mít odborníci v daném oboru. Dva členové komise pro výběr ředitele KSO budou zaměstnanci orchestru. Jmenovité složení komisí ještě nebylo stanoveno.

Proti odvolání protestovala například karlovarská organizace KDU-ČSL. "Petr Polívka vede KSO od roku 2015 dobře a úspěšně jak po manažerské, tak po umělecké stránce. Petr Kropp je duší KAM, ze které během dvou let vytvořil klíčovou instituci, garantující promyšlený a kvalitní rozvoj veřejného prostoru města. Oba muži jsou inspirativními osobnostmi s mezinárodní zkušeností a nadhledem. Takové persony potřebujeme do našeho města přivádět, nikoliv je vyhazovat," uvedla KDU-ČSL ve svém prohlášení.

Radní ale na výtky proti odvolání reagovali prohlášením, ve kterém mimo jiné uvádějí, že rada k tomuto kroku dospěla po 2,5 letech ve funkci, tedy po 2,5 letech spolupráce s řediteli. "Z toho je zřejmé, že se nejedná o žádný bleskový, neuvážený krok. Rada města vnímá odvolání ředitelů jako zcela legitimní nástroj v její kompetenci jak zodpovědně a odpovědně spravovat svěřené organizace. Rada města k němu sáhla až ve chvíli, kdy dle svého přesvědčení vyčerpala veškeré ostatní nástroje u daných institucí k utváření koncepční správy města," uvádějí ve vyjádření radní.

"Rada města deklaruje zachování obou příspěvkových organizací a s pokorou vyzývá všechny občany, organizace, spolky a tak dále, aby nejitřili tuto závažnou situaci a tím umožnili konání kvalitních výběrových řízení s cílem bezvadného chodu města, jeho správy, organizací a společností," dodali radní.

Vedení Karlových Varů, které tvoří ANO, ODS a Karlovaráci, už před časem vyměnilo ředitele Lázeňských lesů, Správy přírodní léčivých zdrojů a kolonád a Městského zařízení sociálních služeb.
0 komentářů
přidat komentář

Související články