Karlovy Vary stanovily plat architektovi města, hledají mu sídlo

Zdroj
Pavel Peňás
Vložil
ČTK
31.01.2018 14:45
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Ředitel Kanceláře architekta města Karlovy Vary bude zařazen do 14. platové třídy s tím, že může dostat navíc ještě osobní odměnu do výše základního platu. Kancelář, kterou město zřídilo, má začít pracovat v březnu, ještě bude nutné najít pro ni dočasné místo, řekl dnes novinářům primátor města Petr Kulhánek (KOA).


Základní plat tak bude mít Petr Kropp, český architekt dosud žijící v Nizozemsku, asi 37.000 korun. Podle Kulhánka město původně chtělo stanovit smluvní plat, to už ale zákon neumožňuje. Doplnil, že i tak bude plat řádově nižší, než má architekt nyní. Další náklady půjdou na ostatní zaměstnance kanceláře.

"My počítáme s iniciační fází, kdy to bude subtilní tým, který nebude mít více než pět lidí. A zároveň, podle toho jak se vlastně osvědčí činnost Kanceláře architekta města, bude následovat rozvojová fáze, která třeba v Brně byla velmi prudká. Ale uvidíme, jaké to bude v podmínkách Karlových Varů," řekl Kulhánek.

Podle záměru města by se měla kancelář věnovat architektuře, územnímu plánování, veřejnému prostoru a komunikaci s veřejností. Například by se měla zabývat budoucností širšího středu města od bývalé stáčírny Mattoni po meandr Ohře.

Pro letošní rok má město v rozpočtu na provoz kanceláře čtyři miliony korun. Do doby, než bude dokončena rekonstrukce bývalé školy na nábřeží Jana Palacha, chce město najít dočasné prostory, kde by kancelář sídlila. Podle Kulhánka se jedná například o pronájmu prostor v pravé části náměstí Milady Horákové.
0 komentářů
přidat komentář

Související články