Za Lužánkami v Brně může podle studie vzniknout sportovní areál

Publisher
ČTK
07.06.2014 16:00
Czech Republic

Brno

Brno - Za parkem Lužánky v Brně může vzniknout fotbalový stadion, víceúčelová hala i další sportovní zařízení, potvrdila prověřovací studie. Podle ní by nový Sportovně-zábavní areál Ponava odolal dopravnímu náporu, i kdyby se na sportovištích konaly současně velké akce. ČTK o tom dnes informoval náměstek primátora Robert Kotzian (ODS). Díky výsledkům může město podle něj dokončit investiční záměr na vybudování areálu, který v červenci projednají magistrátní orgány.
    Studie vycházela ze záměru vybudovat v lokalitě fotbalový stadion pro 30.000 diváků, víceúčelovou halu pro 14.000 návštěvníků, plavecký stadion pro 550 lidí a akvapark pro 1750 návštěvníků. "Studie potvrdila, že stavba všech zařízení je vzhledem k dopravě možná," uvedl Kotzian.
    Studie kalkulovala s potřebným počtem parkovacích míst pro jednotlivá zařízení i s variantou jejich současného naplnění. Prověřila také kapacitu navazující dopravní infrastruktury a napojení území komunikacemi Sportovní, Provazníkovou a třídou Generála Píky na Velký městský okruh. Zjistila i dostupnost a kapacitu prostředků městské hromadné dopravy a napojení na cyklotrasy i cesty pro pěší.
    "Kladné výsledky studie dopravní obsluhy jsou důležitým podkladem pro pokračování v přípravě plnohodnotného sportovního areálu za Lužánkami," řekl Kotzian. Podle něj bude následovat dokončení investičního záměru na vybudování sportovně-zábavního areálu, který projedná rada a zastupitelstvo. Všechna sportoviště by měla dohromady stát až tři miliardy korun. Brno bude hledat možnosti, jak peníze sehnat.
0 comments
add comment

Related articles