Sportoviště za Lužánkami nevznikne, vedení Brna dalo přednost jiným investicím

Publisher
ČTK
19.04.2024 23:30
Czech Republic

Brno


Brno – Multifunkční sportoviště včetně rychlobruslařské dráhy v Brně za Lužánkami nevznikne. Radní města na středečním jednání rozhodli o ukončení projektu plánovaného ještě v minulém volebním období. Důvodem je preferování jiných městských investic, sdělil dnes ČTK Tadeáš Mima z tiskového střediska magistrátu. Odhad nákladů na stavbu sportoviště byl 170 milionů korun.


Vedení města rozhodlo o ukončení smlouvy o zhotovení projektové dokumentace, inženýrské činnosti a souvisejících služeb pro dané sportoviště. Přednost dostanou aktuální investice nebo ty, pro které vzniká projektová příprava. "Důvodem je mimo jiné i nárůst cen stavebních prací a předpokládaný nárůst ceny provozování takového areálu. Vše s ohledem na finanční možnosti města v nejbližších letech a zacílení na více prioritní stavební investice do sportu," uvedl Mima. Všechny dosud provedené práce na přípravě sportoviště vyčíslil zhruba na 2,5 milionu korun.

Město nyní staví svůj největší strategický projekt, multifunkční halu na výstavišti téměř za šest miliard korun. Sloužit má primárně hokejové Kometě. Dále plánuje nový fotbalový stadion, který by mohl vzniknout na místě dnešního velodromu v areálu výstaviště. Pro cyklisty by pak nechalo postavit ovál zkombinovaný s atletickou halou. Pro atlety město plánovalo již před lety vybudovat halu u univerzitního kampusu. Smlouvu se zhotovitelem s náklady na stavbu kolem 800 milionů uzavřelo v roce 2018 a mělo i platné stavební povolení. Po volbách se ale změnilo vedení, které se i s ohledem na zajištění financování rozhodlo smlouvu ukončit.

Pro část lokality za Lužánkami, kde mělo být sportoviště, navrhlo město v novém územním plánu změnu, a to na plochu smíšenou obytnou všeobecnou. "Umožňuje širokou škálu využití. Zbytek lokality za Lužánkami zůstane v územním plánu čistě pro sport. Cílem je vytvářet kompaktní místo, kde lidé najdou vše potřebné. Je předpokladem, že zde vznikne i městské bydlení," dodal Mima.

V oblasti se nachází také chátrající fotbalový stadion. Magistrát nyní aktualizuje projektovou dokumentaci, která se týká jeho zbourání. Hotová má být ještě tento měsíc. Následně město vybere zhotovitele demolice, kterou očekává v druhé půli letošního roku.
0 comments
add comment

Related articles