Nový stadion za Lužánkami získal EIA, stavět se má příští rok

Publisher
ČTK
27.09.2017 16:30
Czech Republic

Brno

Brno - Stavba nového fotbalového stadionu v Brně za Lužánkami získala kladné stanovisko při posuzování vlivů na životní prostředí EIA. Vyplývá to z dokumentů na informačním portálu EIA. Zatím se počítá s tím, že stavba by mohla začít příští rok a skončit v roce 2020. Jde o jednu z priorit současného vedení Brna.


Nový stadion ve tvaru elipsy obložený červenými cihlami a s kompletně zastřešenými tribunami má pojmout 30.000 sedících diváků. Starý stadion postavený po druhé světové válce opustila fotbalová Zbrojovka v roce 2001. Před dvěma lety se zde hrál rozlučkový zápas Petra Švancary a konají se zde různé sportovní akce, ale tribuny jsou nepoužitelné. Starý stadion půjde kompletně k zemi.

Nový stadion má mít jedno podzemní a osm nadzemních podlaží, vysoký bude 30 metrů. Pod tribunami bude téměř 500 parkovacích míst. Další stovky parkovacích míst mají vzniknout u plaveckého stadionu. Pro zjednodušení dopravy se také plánuje rozšíření Sportovní ulice na čtyři pruhy.

Vedle nutného zázemí pro fotbal bude součástí stadionu i komerční zázemí nezávislé na fotbalovém kalendáři. V provozu má být restaurace, ubytování, prodejna sportovní potřeb, prodejna potravin či fitness centrum.

Existují také plány na stavbu hokejového stadionu v sousedství, zatím bez konkrétních časových perspektiv.

Od opuštění stadionu za Lužánkami hrají fotbalisté Zbrojovky na stadionu v Králově Poli, kde divácký průměr nedosahuje ani 5000 lidí na utkání. Stavba nového stadionu má stát zhruba dvě miliardy korun.
0 comments
add comment

Related articles