Nejlidnatější ostravský obvod Jih hledá investory pro tři pozemky

Publisher
ČTK
11.06.2021 21:30
Czech Republic

Ostrava


Ostrava – Nejlidnatější ostravský městský obvod Jih hledá investory pro trojici svých pozemků. Prodat chce například pozemek bývalého fotbalového hřiště ve Svazácké ulici v části Zábřeh. Plocha o rozloze zhruba 40.000 m² sousedí s venkovním vodním areálem. Obyvatelé obvodu dlouhodobě chtějí, aby v lokalitě vznikl krytý akvapark. ČTK to řekla mluvčí radnice Gabriela Gödelová.


"Na ploše vedle akvaparku by obyvatelé rádi viděli krytý akvapark, který na Jihu chybí. To ale samozřejmě není podmínka. Plocha je určena pro investora v oblasti sportu a volného času, a proto se těšíme na zajímavé nabídky volnočasových aktivit pro všechny," uvedl starosta Martin Bednář (ANO). Cena doporučená obvodem je minimálně 1500 korun za metr čtvereční. Záměr prodeji již schválili obvodní zastupitelé, ale bude o něm ještě jednat zastupitelstvo města.

Další z nabízených lokalit k prodeji se nachází ve Středoškolské ulici. "Pozemek je určený pro bytovou výstavbu. Jeho rozloha je asi 20.000 m². Cena zatím nebyla stanovena, protože teprve v příštím týdnu se uskuteční veřejné projednání. Následně záměr prodeje projedná v září zastupitelstvo městského obvodu Ostrava-Jih a poté zastupitelstvo města Ostravy," upřesnila Gödelová.

Třetí z pozemků, který by obvod rád prodal, se nachází v Plzeňské ulici v části Hrabůvka naproti radnice obvodu. Zájemci již nyní mohou předkládat své návrhy pro využití území. Plocha má rozlohu asi 10.000 m² a investor musí za metr čtvereční zaplatit minimálně 1500 korun. "Náš obvod, představující třetinu Ostravy, je atraktivní lokalitou s potenciálem zaujmout investora s vlastními finančními zdroji," míní Bednář. Všechny plochy hodlá obvod nabízet tak dlouho, než najde investora, který předloží nejvhodnější architektonický návrh. Prodej pozemků obvod, obdobně jako u dalších ploch, konzultuje s Magistrátem města Ostravy a také Městským ateliérem prostorového plánování a architektury.
0 comments
add comment