Mít možnost přetvářet prostředí stavbami je dar, který zavazuje. Toho, kdo nás k této důležité tvořivé práci přizve a svěří nám část rozhodování o své investici, rádi doprovázíme od první studie po otevření hotové stavby. Za důvěru klient dostává špičková, inovativní a originální řešení a komfort profesionální péče. Stavět nás baví a umíme navrhovat tak, aby tvoření bavilo i našeho klienta. Radost z kreativity je u nás nakažlivá!
S DAM si klient najímá nejen nashromážděnou zkušenost a odpovědnost ke kontextu i životnímu prostředí, ale zároveň hlad po neotřelých progresivních konceptech. Svět architektury se proměňuje. Spoluprací s námi vzniká skvělá příležitost se této proměny účastnit aktivně.

Architektonická kancelář DAM architekti byla utvořena v roce 1989. Jejími zakladateli jsou Richard Doležal a Petr Malinský. V současnosti je kancelář řízena pěti partnery, architekty Richardem Doležalem, Petrem Burianem, Jiřím Havrdou, Jiřím Hejdou a Janem Holnou. Kancelář navrhuje stavby po celé ČR i v zahraničí, i když těžiště její činnosti je především v pražských realizacích. Významnou část portfolia zakázek tvoří vedle čistých novostaveb také rekonstrukce historických budov často provázených moderní dostavbou. Kádr stálých spolupracovníků DAM tvoří momentálně tým čítající zhruba 25 osob - v naprosté většině architektů. DAM má krom toho zázemí v podobě spektra zkušených specializovaných kanceláří v navazujících profesích a je proto schopen garantovat komplexní dodávku projekčních prací včetně projednání, a to i u investičních akcí velkého rozsahu.

Realizace a projekty