Vila park Jinonice

Vila park Jinonice
Adresa: Za zámečkem 746, Jinonice, Praha, Česká republika
Investor:V-Invest CZ
Realizace:2005-06
Užitná plocha:12000 m2
Náklady:280 000 000 CZK


Obytné budovy VILAPARKU JINONICE jsou první etapou rozsáhlého stavebního záměru - rekonstrukce a revi- talizace historického areálu Jinonického hospodářského dvora - tzv. "Zámečku".
Má zde vzniknout skutečně živé lokální centrum nabízející různé aktivity.
Zadní část areálu je doplněna novostavbami pro bydlení - částečně znovupostavením původních stodol, vč. zachování výšek říms a hřebenů (objekty tzv. "loftů") - a v místě bývalé zahrady ve formě čtyř čtyřpatrových viladomů v zeleni. Ty jsou na místě dřívějších zahradních domků a kůlen. Výraz viladomů je rozehrán arkýři a lodžiemi, které plavou ve strohém objemu budov. Jejich strukturovaná probarvená omítka v kontrastu se sklocementovými obkladovými panely v přírodní nenatírané úpravě tento výraz umocňuje.
Materiály použité při stavbě odpovídají vyššímu standardu i historickému prostředí, u kterých se projevuje jejich přirozená barevnost a struktura a umí přirozeně stárnout bez náročné údržby.
Areál je na jedné straně uzavřen historickou zdí, na straně druhé živým plotem. Na jižní straně vymezuje urbanisticky cennou "ulici" směřující na centrální historický objekt. Směrem k novým viladomům vymezuje zeď velmi intimní prostor předzahrádek přízemních bytů. Zbytek původní zahrady je ponechán jako park s obnovením původního osového rozvržení a zahradním altánkem. Provozně mají tyto části společné podzemní garáže s přímými vstupy do objektů.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
předzahrádky
David Teplý
23.01.08 10:40
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od DAM architekti s.r.o.