Velké Meziříčí v listopadu představí návrhy na úpravu centra

Vložil
ČTK
11.10.2016 08:40
Velké Meziříčí

David MikulášekVelké Meziříčí - Radnice ve Velkém Meziříčí příští měsíc představí veřejnosti návrhy na proměnu podoby městského centra vzešlé z architektonické soutěže. Přihlásilo se do ní 16 architektonických ateliérů, vyhrál tým brněnského architekta Davida Mikuláška. Úpravy náměstí a přilehlých ulic by město mohlo uskutečnit za dva roky, pokud potřebné kroky schválí jeho zastupitelstvo. ČTK to řekl starosta Radovan Necid (ODS).


Výstava všech podaných návrhů začne 3. listopadu, obsahovat bude i protokol ze zasedání poroty soutěže. "Změna tváře našeho centra je totiž natolik razantní zásah do života města, že je třeba, aby o něm věděl každý co nejvíce," uvedl starosta. Kromě dláždění se navržené zásahy týkají také mobiliáře a zeleně.

Náklady na novou úpravu centrální části Velkého Meziříčí s 11.600 obyvateli by neměly převýšit 50 milionů korun. Doprovázet je bude výměna starých sítí, zejména vodovodu a kanalizace. Zastupitelé budou už při přípravě městského rozpočtu na příští rok rozhodovat o tom, zda do výdajů zahrnou čtyři miliony korun na projektovou dokumentaci.

Architektonickou soutěž vyhlásilo zastupitelstvo města 7. dubna. Předsedou poroty byl architekt a herec David Vávra. Při posuzování návrhů porotci neznali jména jejich autorů. Výstavu původně město plánovalo už na září. Jeden účastník soutěže ale avizoval dovolání ke stavovskému soudu České komory architektů. Podle údajů na webu města však v termínu nesložil kauci a soud se dovoláním zabývat nebude. Soutěžní návrhy budou vystaveny v klubu Jupiter do 25. listopadu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články