Přípravy obnovy náměstí ve Vel. Meziříčí zastupitelé zastavili

Vložil
ČTK
16.06.2017 09:20
Velké MeziříčíVelké Meziříčí - Přípravy na obnovu historického náměstí ve Velkém Meziříčí se zastavily, protože zastupitelé města odmítli postupovat podle vítězného návrhu z loňské architektonické soutěže. Do soutěže se přihlásilo 16 ateliérů, vyhrál tým brněnského architekta Davida Mikuláška. Starosta Radovan Necid (ODS) dnes řekl ČTK, že podle jeho názoru by měli o záležitosti rozhodnout místní.


Návrh připravovat místní referendum zastupitelé v úterý o jeden hlas neschválili, ale starosta se ho chystá předložit na dalším zasedání znovu. "Uvidíme, jak to dopadne," řekl. Podle starosty by bylo možné hlasování spojit s podzimními sněmovními volbami. Město připravovalo soutěž dlouhou dobu, doprovázely ji akce pro zastupitele i pro veřejnost, a také anketa, v níž lidé uváděli, co by si na náměstí přáli, připomněl.

Výsledky soutěže byly oznámeny loni v létě a v listopadu byly všechny návrhy vystaveny v klubu Jupiter. Diskuse s výtkami proti vítěznému návrhu se rozproudila až zjara, kdy se město chystalo podepsat s vítězem soutěže smlouvu na zhotovení projektové dokumentace. Část zastupitelů vyzvala starostu, aby smlouvu nepodepisoval.

Po úterní dlouhé debatě s architektem Mikuláškem zastupitelé rekonstrukci náměstí podle jeho návrhu odmítli. Vytýkali mu hlavně řešení dopravy. "Tyto problémy jsou tak závažné, že část zastupitelstva nemohla podpořit návrh na uvolnění 4,3 milionu korun na vypracování projektové dokumentace," uvedl následně na webu města lidovecký zastupitel Stanislav Rosa. Navrhuje jednat s autory dalších dvou nejúspěšnějších soutěžních návrhů.

Náklady na novou úpravu středové části Velkého Meziříčí, tedy náměstí a pěti k němu přilehlých ulic podle dřívějších údajů radnice neměly převýšit 50 milionů korun. Doprovázet je měla výměna starých sítí, zejména vodovodu a kanalizace.
0 komentářů
přidat komentář

Související články