Radnice ve Velkém Meziříčí se lidí v anketě ptá, jak změnit náměstí

Vložil
ČTK
17.02.2016 20:45
Praha

Velké Meziříčí (Žďársko) - Obyvatelé Velkého Meziříčí na Žďársku se v anketě mohou vyjádřit, jaké změny by si přáli na náměstí. Výsledek bude vodítkem pro účastníky architektonické soutěže na úpravy náměstí a přilehlých ulic, kterou město připravuje. ČTK to dnes řekl starosta Radovan Necid (ODS). Lidé mohou dotazníky odevzdávat do 11. března, vyplnit je mohou také elektronicky na webu města.

"Náměstí je sice hezké, nicméně povrchy jsou nekvalitní - je tady asfalt, kostky i další věci," uvedl starosta. Obnovení povrchů mají předcházet opravy infrastruktury, tedy vodovodu a kanalizace. Radnice chce zároveň řešit dopravu ve středu tohoto města s 11.600 obyvateli.

Přípravy projektu na úpravu centra, jehož náklady se podle prvních odhadů budou pohybovat kolem 80 milionů korun, ale potrvají delší čas. "Je to proces, který spouštíme. Jestli se pomyslně kopne, tak možná v roce 2018," předpokládá Necid. Zadání veřejné architektonické soutěže by měli zastupitelé města projednat 5. dubna. "Poté můžeme spustit samotnou soutěž," řekl.

V deseti bodech dotazníku se radnice lidí kupříkladu ptá, jestli na náměstí nejčastěji chodí kvůli procházkám nebo kvůli kulturním akcím, úřadům a nákupům. Obyvatelé se mohou vyjádřit i k tomu, co jim na náměstí nejvíc vadí a zda na této ploše kupříkladu preferují parkoviště či pěší zónu. Svůj názor mohou uvést i k dopravnímu zatížení centra. Vyplněné dotazníky lze vhazovat do zapečetěných schránek v recepci radnice nebo na pokladně městského úřadu v budově spořitelny.

0 komentářů
přidat komentář

Související články