Neobyčejné kuchyně a koupelny

Le bon znamená design, kvalitu, eleganci a exkluzivitu.

Naším posláním je vytvářet originální výrobky trvalé hodnoty a prostředí, v němž má každý produkt svůj význam, účel a funkci. Navrhujeme a vyrábíme produkty dokonalé v každém detailu. Výběrem formy, materiálu nebo struktury do výroby vkládáme inovace a zároveň zůstáváme věrni jednoduchosti.

Realizace a projekty

Neobyčejné koupelny
FOREVER
Bezpočet kombinací. Vždy voděodolné.
FOREVER  nabízí nekonečné možnosti, které zhmotní vaše myšlenky a přetaví je v realitu.
 
VIPP
Nekompromisní v každém detailu. Řemeslně dokonalý nábytek, který ve vaší koupelně promění den v sen.
Hrany jsou vyrobeny na pokos, takže do sebe perfektně zapadnou.
 
NEXT
Využijte nespočet kombinací, které nábytek nabízí. Výsledný kus bude jen váš. Desky z masivního dubu. Milovníci designu ocení supertenké korpusy šuplíků. Jakmile je jednou uvidíte, nebudete chtít jiné.
 
DREAM / DREAM TOP
Rodinné stříbro. Dopřejte si do své koupelny nábytek z ohýbaného dřeva.
Vyrobit ohýbaný nábytek není vůbec jednoduché: svými zkušenostmi a řemeslem navazujeme na stoletou tradici výroby ohýbaného nábytku na Moravě.
 
ZRCADLA A ZRCADLOVÉ SKŘÍNĚ
Hranatá, kulatá, výklopná, s vodorovným nebo svislým osvětlením… Dostupná v řadě dekorů, doplní každý nábytek s umyvadlem. Využijte svobodu kombinování.
 
Neobyčejné kuchyně
Neobyčejné kuchyně LE BON šijeme na míru konkrétnímu prostoru a konkrétní rodině. Žádné dvě kuchyně z naší dílny proto nikdy nejsou stejné. Práce na všech ale začíná vždy stejně: nejdřív se pečlivě ptáme na vaše představy, požadavky a možnosti. Neobyčejné kuchyně LE BON jsou tvarově velmi jednoduché, avšak s nepřehlédnutelnými detaily, jako jsou hrany na pokos nebo minimalistické zafrézované úchytky.
 
RETRO KUCHYŇ
Svými zkušenostmi a řemeslem navazujeme na stoletou tradici výroby ohýbaného nábytku na Moravě. Majitelé si zamilovali osobitý styl prvorepublikového bytu. Proto kuchyň, i když je nová, hladce zapadá do původního interiéru, vybaveného dobovým nábytkem. Retro spotřebiče Smeg skvěle zapadají do konceptu kuchyně. Pracovní deska je z masivního dubu.
 
LAK, KOV A ŠEDÁ
Šedý, voděodolný povrch ARTISAN na stěně, bílý matný lak, dub a zemitý odstín na nábytku.
Skříně až do stropu schovaly kotel i potrubí k digestoři BORA.
 
RECONSTRUCTED
Do rekonstruovaného domu jsme navrhli kuchyň, jak ji máme nejraději: z dýhy z opravdu letitých dubových trámů a šedého matného laku, s osvědčenými detaily v podobě zkosených hran a malých viditelných tlouštěk materiálů a kovových konstrukcí. Všimněte si hran skleněné pracovní desky - i ty jsou zkosené pod úhlem 45 stupňů - a parádní bezespárové lité podlahy. Výpary z vaření neobtěžují nikoho. Zásluhou unikátního odsavače Bora, zabudovaného přímo do varné desky.
Ostrůvek má úložný prostor i ze strany od jídelního stolu.
 
NEOBYČEJNÁ KUCHYŇ OLDTIMER
Kombinace smetanového a modrého matného laku, lavice pro posezení, netradičně řešená digestoř….. a samozřejmě kastlíky na bylinky v desce z Corianu. Ty přece nemůžou v žádné Neobyčejné kuchyni LE BON chybět! Úchytky z masivního dubu jsou detailem, opakujícím se v celém interiéru.
 
SUKATÝ DUB... A ZASE ŠEDÁ
Do jednoduchého moderního interiéru s litými podlahami a betonovými stropy jsme navrhli tuto kuchyň ze sukatého dubu a tří odstínů šedé. Máme rádi pěkné detaily v podobě dřevěného příborníku a jednoduchých lakovaných úchytek. V policích pod horními skříňkami je spousta místa k ukládání.
 
CEDROVÁ KUCHYŇ ZA POSUVNÝMI DVEŘMI
Pokud se v této kuchyni právě vaří, všechny domácí přístroje jsou po ruce. V případě potřeby se vše během několika sekund schová za skládacími dveřmi. Cedrová dýha na čelních plochách je použitá v interiéru celého domu.
Komfort při vaření zvyšuje digestoř, integrovaná do varné desky. Všechny výpary jsou tak zachyceny přímo nad hrncem a odváděny podlahou ven z domu.
 
BÍLÁ A BETON
 
Realizace
Byt v Brně 2
Autor: RAW / LE BON
Adresa: Brno
Realizace: 2017
V tomto bytě je vše na svém místě. Neokázalé, a přesto velmi luxusní. V interiéru jsme použili tyto materiály:
teakovou a dubovou dýhu, bílý matný lak, kompaktní laminát, sklo i kůži. Vysoké dveře hladce a tiše zapadnou do dřevěného obkladu stěny, skryté úložné prostory se střídají s otevřenými. Stůl z dílny LE BON doplněný židlemi značky TON. Televize je za posuvnou stěnou, vyrobenou dle návrhu atelieru RAW. Pracovní deska je skleněná a z kompaktního laminátu. Oba povrchy jsou tvrdé, příjemné na dotek a dobře se udržují. Čerstvý vzduch při vaření zajišťuje digestoř BORA integrovaná ve varné desce. Koupelna je vybavená standardním nábytkem LE BON ze série Forever.
 
Byt v Brně
Autor: LE BON
Adresa: Brno
Realizace: 2016-7
Byt v centru Brna jsme změnili k nepoznání. Interiéru vévodí osvědčená bílá, dub a odstíny zemité a modré. Úložné prostory jsou nenápadné, detaily jsou typické pro LE BON.
Kuchyň – bílý matný lak, deska Corian s integrovaným dřezem, odsavač a varná deska Bora. Efektní dubový stůl na skleněné podnoži se vznáší nad podlahou.
Pracovna – knihovna budí pozornost, i když ještě není naplněná knihami.
Koupelna – pračku i kotel jsme schovali do skříně.
Umístění WC – to, že zavíráme do skříní pračky, sušičky a kotle, je známá věc. Nyní se nám podařilo do skříně ukrýt kompletní WC.
 
Ložnice, koupelna a WC
Autor: LE BON
Adresa: Brno
Realizace: 2017
Kůže, masivní dřevo a matné lakované plochy se prolínají celým interiérem tohoto domu. I ložnicí. Začínat den u toaletního stolku, oblékat se na taburetce z měkoučké kůže je tak nějak lepší… Hlavní koupelna je vybavena nábytkem LE BON Forever z tenkého voděodolného laminátu se saténovými skleněnými čelními plochami, na kterých nejsou vidět otisky prstů. Na WC budí pozornost robustní keramické umyvadlo, zlatá nika pod vestavěnými skleněnými skříňkami i kulaté zrcadlo ve zlatém rámu.
 
Rekonstrukce
Autor: LE BON
Adresa: Boskovicko
Realizace: 2016
Vše začalo požadavkem na nábytek do koupelny.
Nakonec LE BON navrhl a realizoval kompletní interiér. Protože v tomto domě byla už řada prvků, jako podlahy, zábradlí a částečně i obložení stropů z rustikálního dřeva, bylo naší snahou interiér odlehčit, zjednodušit a vdechnout mu mladistvý vzhled. Celý interiér spojuje použití matných lakovaných povrchů a pro LE BON charakteristických pokosů a absence úchytek. Výrobky z naší dílny jsme doplnili sedacím nábytkem v živých barvách a nenápadným osvětlením.
Z obývacího pokoje je krásný výhled do zahrady. Nejlepší je se sklenkou něčeho dobrého z podsvícené alkovny.
Koupelna je v tónech šedé a růžové, s příjemným nasvícením, jednoduchým sprchovým koutem, kotel i pračka schované v nábytku mimo dohled. Na podlahu a část stěn jsme použili pružnou a voděodolnou stěrku. Všimněte si kastlíku na drobnosti přímo v ploše desky vedle umyvadla.
Ložnici vévodí polstrovaná postel s monumentálním čelem, doplněná jednoduchými lakovanými nočními stolky.
Stav před rekonstrukcí
Po rekonstrukci