Stát nedá Brnu 300 milionů korun na atletickou halu

Vložil
ČTK
07.04.2022 19:45
Brno


Brno – Národní sportovní agentura rozhodla, že Brnu nedá dotaci 300 milionů korun na stavbu atletické haly. Osud haly je tak nejasný. Město chce halu vybudovat u univerzitního kampusu zhruba za 800 milionů korun. Primátorka Brna Markéta Vaňková ve vyjádření pro ČTK uvedla, že město zprávu dostalo a o dalším postupu bude jednat.


S projektem stavby atletické haly přišla minulá koalice vedená hnutím ANO, která vybrala zhotovitele v roce 2018. Hala má stavební povolení a stavba měla být už loni hotová. Nová koalice vedená ODS ale projekt několikrát přerušila. Zdůvodňovala to problémy s financováním.

Dotační řízení na atletickou halu se kvůli opakovaným žádostem agentury o podklady několik měsíců protahovalo. Rozhodnutí totiž mělo být známo původně už na začátku roku. "K dnešnímu dni můžeme potvrdit, že dotační řízení u atletické haly bylo zastaveno. Důvodem je uzavření nezvratného závazku se zhotovitelem stavby, čímž nebylo možné využít ani blokové výjimky u veřejné podpory a nedoložení platného položkového rozpočtu,“ řekl serveru mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka. Doplnil, že rozhodnutí je konečné, žádné odvolání není možné. "Samozřejmě může Brno podat správní žalobu, jak je možné u čehokoli,“ řekl Večerka. Zároveň předpokládá, že agentura novou dotační výzvu na takto velké stavby kvůli nižšímu rozpočtu letos vypisovat nebude.

Hala má být mezi ulicemi Netroufalky a Bítešská naproti Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. Nabídla by 2200 míst pro diváky a 170 parkovacích míst. Má být zázemím pro atlety, kterým chybí na jižní Moravě hala pro zimní přípravu. Hala by měla sloužit i Masarykově univerzitě.
0 komentářů
přidat komentář

Související články