Brno zváží podání správní žaloby na NSA kvůli dotaci na atletickou halu

Vložil
ČTK
11.04.2022 15:50
Brno


Brno – Brno zváží podání správní žaloby na Národní sportovní agenturu (NSA), která zastavila řízení o udělení dotace 300 milionů korun na stavbu atletické haly. Novinářům to dnes řekl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj je usnesení o zastavení řízení právně vadné. Hladík také uvedl, že město atletickou halu potřebuje, protože v kraji taková chybí. Na jižní Moravě je registrovaných asi 7500 aktivních atletů. Atletická hala má vzniknout zhruba za miliardu u univerzitního kampusu. Má mít 2200 míst pro diváky a 170 parko- vacích míst.


Agentura informovala o zastavení řízení minulý týden. Hladík uvedl, že z právní analýzy vyplynulo, že v usnesení chybí argumenty, které zazněly v médiích, jako je například nedoložení rozpočtu. "Jediná věc, která v usnesení byla, mluvila o nedovolené nebo veřejné podpoře. Já ale říkám, že to je u všech podobných dotací," řekl Hladík a uvedl jako příklad i brněnskou multifunkční halu, na kterou Národní sportovní agentura dotaci poskytne.

Podle něj je zastavení řízení politické rozhodnutí. "Správní žaloba je logickým krokem. Máme na její podání dva měsíce od doručení rozhodnutí. Budeme to navrhovat a probírat ve vedení města. My tu halu pro atlety potřebujeme postavit. Pro atlety tady není žádná možnost, jinak se můžeme s atletikou rozloučit. V kraji je přitom 7500 aktivních atletů," řekl Hladík.

Národní sportovní agentura minulý týden uvedla, že zastavila řízení týkající se žádosti o dotaci. "Důvodem je uzavření nezvratného závazku se zhotovitelem stavby, čímž nebylo možné využít ani blokové výjimky u veřejné podpory, a nedoložení platného položkového rozpočtu,“ uvedl mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka. Dodal, že Brno samozřejmě může podat správní žalobu. Podle Hladíka agentura původně chtěla, aby se rozpočet dodal až po rozhodnutí o udělení dotace, nakonec ho ale zhotovitel vytvořil a agentura ho dostala.

Hala má být mezi ulicemi Netroufalky a Bítešská naproti Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. Původně byly náklady na stavbu kolem 800 milionů, podle Hladíka se ale s ohledem na zvýšení cen stavebních materiálů mohla cena zvýšit zhruba na miliardu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články