Brno bude na plánovanou atletickou halu žádat o dotaci 300 mil.

Vložil
ČTK
04.01.2021 18:25
Brno

Bohunice


Brno – Brno bude na plánovou stavbu atletické haly u univerzitního kampusu žádat Národní agenturu sportu o dotaci 300 milionů korun. Žádost podá v co nejkratší době, řekl dnes na tiskové konferenci radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Hala má stát 800 milionů korun, získání dotace je podle radního podmínkou pro zahájení stavby.


Vedení města s investicí dosud váhalo, loni kvůli nedořešenému financování opakovaně přerušilo projekt. "Halu můžeme začít stavět ihned, podmínkou je ale získání státní dotace. Částka za halu je tak vysoká, že si ji Brno společně s Jihomoravským krajem nemohou dovolit," uvedl Suchý. Kraj už dříve přislíbil na halu 100 milionů korun, částku by měl rozdělit do dvou let.

"Žádost o dotaci podáme co nejdříve, předpokládáme, že výsledek bude známý nejpozději v první polovině roku," uvedl radní. Náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL) doplnil, že Brno bude žádat maximální částku, tedy 300 milionů korun.

Hala má být mezi ulicemi Netroufalky a Bítešská naproti Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. Nabídne 2200 míst pro diváky a 170 parkovacích míst. Má být zázemím pro atlety, kterým chybí na jižní Moravě hala pro zimní přípravu. Hala by měla sloužit i Masarykově univerzitě.
0 komentářů
přidat komentář

Související články