Brno chce 300 milionů od sportovní agentury na atletickou halu

Vložil
ČTK
03.03.2021 17:00
Brno

Bohunice


Brno – Brno chce získat 300 milionů korun od Národní sportovní agentury na stavbu atletické haly v univerzitním kampusu. Stát bude přes 800 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Atleti halu na jižní Moravě nemají. Má mít kapacitu 2000 diváků a sloužit pro mezinárodní klání.


Projekt už má stavební povolení a bylo by možné stavět, město ale nemá dostatek peněz. Radní Brna proto dnes potřetí projekt pozastavili, což umožňuje smlouva. Na dva měsíce tak učinili loni o prázdninách, po nich projekt pozastavili na dalšího půl roku. Nyní pozastavení platí na tři měsíce.

Město na investici vyčlenilo 330 milionů, 100 milionů přislíbil Jihomoravský kraj. "Parametry atletické haly splňují požadavky pro konání mezinárodních soutěží. Jiná podobná zařízení v České republice nejsou. Proto jsme vstoupili do jednání s Národní sportovní agenturou a bylo nám sděleno, že se připravuje vyhlášení výzvy dotačního programu pro nadregionální sportovní infrastrukturu. Nyní čekáme, jak budou vypadat konkrétní podmínky výzvy," uvedl radní pro investice David Grund (ODS). Podle něj by měl být program vyhlášený v nejbližší době. "Následně požádáme o dotaci v hodnotě 300 milionů korun. Udělení dotace je zásadní pro realizaci této investice," dodal Grund.

Podle primátorky Brna Markéty Vaňkové (ODS) hala pro 2000 diváků umožní zimní přípravu brněnských atletů i pořádání mezinárodních soutěží a pro region je zásadní. "Po získání stavebního povolení loni na konci června jsme se zaměřili na zajištění financování. Bohužel nám stav kolem pandemie nemoci covid-19 situaci neulehčil, a proto jsme projekt na několik měsíců pozastavili," připomněla Vaňková.

Hala má vzniknout mezi ulicemi Netroufalky a Bítešská naproti Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. Nabídne 2000 míst pro diváky a 170 parkovacích míst. Má být zázemím pro atlety, kterým chybí na jižní Moravě hala pro zimní přípravu. Hala by měla sloužit i Masarykově univerzitě.
0 komentářů
přidat komentář

Související články