Největší zasedací sál radnice v Jablonci získá původní podobu

Vložil
ČTK
19.12.2017 10:55
Jablonec nad Nisou - Jablonec chystá na příští rok obnovu největšího zasedacího sálu historické budovy radnice, který slouží i pro jednání zastupitelstva. Náklady na rekonstrukci a návrat do původní podoby se odhadují na osm až devět milionů korun. ČTK to sdělila mluvčí radnice Markéta Hozová.


Jablonecká radnice s 51 metrů vysokou věží pochází z let 1931 až 1933, jejím architektem byl Karel Winter. Cennou funkcionalistickou budovu město v posledních letech postupně zbavuje nevzhledného umakartu a dřevotřískových obkladů použitých při necitlivé rekonstrukci v 70. letech. Letos původní podobu získaly dvě menší zasedací místnosti, jejich obnova stála téměř tři miliony korun.

Velký zasedací sál opravu už nutně potřebuje. "Zasedací sál je v současné době téměř na hranici důstojné provozuschopnosti, má narušené omítky a malbu, dožilé instalace, poškozené podlahy, dožilý a nedůstojný nábytek i projekční a reprodukční techniku," uvedl tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Po kompletní rekonstrukci by se sálu měla navrátit podoba, město bude vycházet z dochovaných fotografií a plánů architekta Wintera. Kapacita sálu se zároveň sníží z dnešních 120 na 75 míst. "Balkon pro veřejnost, na nějž se vstupuje ze třetího patra, zůstane v současné podobě se sedadly pro 30 přihlížejících," uvedla Hozová.

Nadále se počítá se širším využitím sálu, nyní slouží i pro školení a konference. "Současnou již nevyhovující projekci nahradíme dvěma plochými obrazovkami na mobilních stojanech, stejně tak další technologie potřebné pro jednání zastupitelstva zůstanou skryté. Sál tak bude moci i nadále kromě jednání zastupitelstva sloužit pro veřejnost a k reprezentačním účelům města. Mohly by tam také probíhat i větší svatby," dodal Řeháček.
0 komentářů
přidat komentář

Související články