Jablonec nad Nisou letos připravil rekordní investice 351 mil.Kč

Vložil
ČTK
11.05.2018 10:05
Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou - Jablonec nad Nisou letos připravil investice za rekordních 351 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval náměstek primátora Miloš Vele (ODS). Největší akcí je výstavba nového pavilonu intenzivní péče v městské nemocnici za 150 milionů korun a také rekonstrukce střechy a další úprava plaveckého bazénu za 40 milionů. Rekonstrukce by se měl letos dočkat i most v Lidické ulici a pokračují i práce na obnově radnice.


Prioritou je letos výstavba nového nemocničního pavilonu, slavnostně zahájena bude příští týden a sloužit by měla začít do dvou let. Nemocnice nový pavilon nutně potřebuje, současné kapacity lůžek intenzivní péče už nestačí. "Jejich počet se díky tomu navýší z osmi na 12. Zároveň se posílí personální i technická zastupitelnost mezi lůžky intenzivní péče a anesteziologicko-resuscitačního oddělení," řekl ČTK ředitel Vít Němeček. Výstavba pavilonu podle něj umožní zrekonstruovat a rozšířit další provozy.

Začaly už také práce na přípravě rekonstrukce střechy plaveckého bazénu, hlavní oprava by se měla dělat v létě při odstávce bazénu. Projekt za zhruba 40 milionů korun počítá také se zasklením a zastřešením vnější terasy. "Podle projektanta by se vnitřní teplota na lavicích mohla v zimě zvýšit až o 20 stupňů, dneska se teploty těsně u toho skla pohybují jen těsně nad nulou, když je venku mráz," řekl ČTK Milan Matura, jednatel městské společnosti Sport Jablonec, která bazén provozuje.

Ještě v létě chce město zahájit druhou etapu rekonstrukce zchátralého mostu v Lidické ulici, v rozpočtu je ni 13 milionů korun. Stavba je připravena, první etapa se uskutečnila už v roce 2014. "Jelikož je most v zástavbě, musíme mít s majiteli dotčených nemovitostí uzavřené smlouvy o spolupráci a právu provedení stavby. Jednání stále probíhají, ale věřím, že jak vlastníci domů, tak zastupitelé smlouvy odsouhlasí a budeme moci začátkem prázdnin stavbu zahájit," poznamenal Vele.

Zhruba 17 milionů korun půjde letos do pokračující rekonstrukce budovy radnice. Významná ukázka meziválečné architektury byla postavena v letech 1931 až 1933 podle návrhu architekta Karla Wintera. Město budovu už několik let postupně vrací co nejvíce do původní podoby. Letos pokračuje obnova fasády, intenzivně se ale pracuje i uvnitř radnice. Do původní podoby by se letos měl vrátit sál zastupitelstva, kde už se také pracuje.
0 komentářů
přidat komentář

Související články