OBZOR Zlín

OBZOR Zlín

Hlavní obrázek

Od cibule k designovým vypínačům

Málokdo ví, že náš příběh začínal v 60. letech loupáním cibule a naším hlavním posláním bylo zabezpečit pracovní příležitost pro lidi se zdravotním postižením a změněnou pracovní schopností. Na své kořeny jsme nezapomněli – i dnes v našich provozech pracuje významný podíl pracovníků se zdravotním znevýhodněním a šikovnost jejich ruční práce je právem vysoce ceněna. Cibuli už ale neloupou.

Na dlouholeté zkušenosti s produkcí vačkových spínačů pro dům i průmysl, ve které jsme si na českém poli vydobyli a upevnili postavení na trhu, jsme na přelomu tisíciletí navázali vývojem a následnou výrobou domovní elektroinstalace v podobě vypínačů, zásuvek a dalších ovladačů. A jelikož tyto prvky nabývají v současných interiérech v estetickém aspektu na významu, připravili jsme několik kolekcí, které v široké konkurenci vyčnívají svým designem i schopnostmi.

VECTIS

Minimalistické vypínače VECTIS fungují na principu páčkového ovládání oblíbeného zejména v zahraničí. Pohledový hliníkový panel je dostupný ve dvojím tvarovém provedení a devíti exkluzivních kovových odstínech – bílá, černá, stříbrná, zlatá, zlatá patina a broušená varianta v barvách mědi, zlata, hliníku a titanu. Panely kolekce VECTIS nabízí až čtyřnásobné provedení ve svislém i vodorovném řazení a navíc přelomový způsob montáže – díky magnetickému provedení je stačí jednoduše nasadit na přístroje a zarovnat do roviny.

RETRO

Žádoucí retro vzhled inspirovaný prvorepublikovými předchůdci vypínačů RETRO je doplněný charakteristickým dobovým cvakáním. Tento zvukový efekt, který vzniká při otočení středovou kličkou, jim propůjčuje elektro strojek z klasického průmyslového vačkového spínače z naší produkce. Kulatý rámeček vypínačů a zásuvek RETRO je k dostání ve dvou základních materiálech, které opisují dřívější styl – dřevo a keramika. Bílé keramické rámečky přitom nabízí i zcela jedinečné provedení s ručně malovanými motivy inspirovanými folklórními vzory. K dostání jsou hned čtyři tradiční habánské vzory. Interiéry v retro stylu v moderním pojetí pak skvěle doplní nadčasové skleněné a originální betonové provedení rámečků. Kolekci RETRO je možné vybavit také páčkovým ovládáním.

DECENTE

Obdivuhodně tenký obdélníkový rámeček domovní elektroinstalace DECENTE vytváří díky mírnému odsazení od stěny výjimečný 3D efekt. Vypínače a zásuvky této kolekce lze pořídit v celé řadě materiálů. Kromě dřevěné dýhy v provedení dub, ořech a mahagon nabízí kolekce DECENTE také skleněné rámečky v celkem osmnácti odstínech, z toho čtyři matné a dva zrcadlové. Atraktivní vzhled jim pak dopřeje kov v podobě lesklého nerezu nebo matného hliníku, i pro domovní elektroinstalaci netypický beton s charakteristickou porézní strukturou. Betonové rámečky jsou vyrobené ze speciální směsi obsahující mikroarmaturní vlákna, která zaručují jejich pevnost.

ELEGANT

Nevtíravý design s jemným zaoblením na bocích čtvercového rámečku vypínačů a zásuvek kolekce ELEGANT vytváří harmonický celek s jakýmkoli stylem interiéru. Rámečky i ovládací kryty jsou vyrobené z kvalitních plastů - polykarbonátů, které jim svým složením zajišťují celkovou odolnost a díky UV stabilizátorům také barevnou stálost. Vypínače a zásuvky ELEGANT jsou dostupné v široké škále odstínů a jejich vzájemných kombinací – od pastelových, přes výrazné syté až po metalické.

Realizace a projekty