Oprava venkovního areálu plavecké haly v Ústí začala

Publisher
ČTK
28.01.2019 14:15
Czech Republic

Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - V Ústí nad Labem dnes začala poklepáním na základní kámen oprava venkovního areálu plavecké haly. Nový plavecký a dětský bazén s atrakcemi a upravené plochy okolo budou moci lidé využít v sezoně v roce 2020. Největší investici v posledních letech za téměř 109 milionů korun s DPH hradí město z vlastního rozpočtu.


Koupaliště ve čtvrti Klíše bylo naposledy otevřené v roce 2014. Pak se zavřelo kvůli rekonstrukci přilehlé plavecké haly a už se neotevřelo. Bazény jsou v havarijním stavu, plavecký bazén propouštěl vodu a podle primátora Petra Nedvědického (ANO) už dávno nevyhovovala celková koncepce areálu.

Součástí nových bazénů budou různé atrakce, které vybírali Ústečané v anketě. Zvolili si širokou klouzačku namísto tobogánu, ve vodě bude relaxační plocha a uprostřed brouzdaliště prolézací loď s klouzačkami.

Stavbaři začnou práce bouráním stávajícího bazénu a výkopy kanalizace, elektřiny a vody. Pak bude záležet na počasí. "Pokud budou větší mrazy, nemůžeme zahájit zemní práce, ale věřím, že během čtrnácti dnů i s těmi začneme," řekl stavbyvedoucí Petr Plachý za firmu Metrostav, která je dodavatelem zakázky. Stihnout musí vše do konce března příštího roku.

Do konce letošního roku by mohly být podle Plachého osazeny nerezové vany. Bazény zůstanou zhruba na stejném místě, jako jsou nyní, pouze se rozšíří. Nově upravena bude plocha mezi nimi, kde vzniknou sluneční terasy.

Město upozorňovalo obyvatele, že kvůli pracím by mohlo omezeno parkování u haly. Podle Plachého ale provoz na staveništi nijak neovlivní dopravu v okolí. Parkovacích míst u haly by do budoucna mohlo být více díky soukromé investici v sousedství plaveckého areálu.

Podle původních odhadů měla oprava plovárny stát kolem 50 milionů korun, nakonec je to více než dvojnásobek. Primátor ČTK řekl, že už totiž nejde o rekonstrukci, ale o umístění zcela nových bazénů. Termín zahájení stavby se oddálil zhruba o rok kvůli problémům s projektantem.

Ústečáci mají k dispozici přes léto ještě termální koupaliště v čtvrti Brná. Tam žádné investice město podle primátora zatím neplánuje. "Domnívám se, že Brná přijde na pořad dne až v příštím volebním období," uvedl Nedvědický, který doufá, že na Klíši se budou chodit koupat nejen Ústečáci, ale i lidé z okolí. Ti kromě Brné mohou využívat přes léto jezero Milada, zatopené jámy po dolování nebo řeku Labe.
0 comments
add comment